Logo

REKLAMA
Plik banneru

Zespół tańca ludowego "Gniezno" na warsztatach w Pobiedziskach

Artykuł dodany: Czwartek, 14 grudnia 2017
Zespół tańca ludowego
REKLAMA

Tańce łowickie i szamotulskie królowały w miniony weekend w Pobiedziskach. 17 tancerzy Zespołu tańca ludowego "Gniezno" przez dwa dni doskonaliło swoje umiejętności na wyjazdowych warsztatach.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Po udanym premierowym koncercie, który odbył się w czerwcu na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego "Gniezno" kontynuuje swoją intensywną działalność. W miniony weekend 9-10 grudnia br. w Ośrodku Kultury w Pobiedziskach zorganizowano warsztaty, podczas których gnieźnieńscy tancerze, pod czujnym okiem instruktorki Ireny Kolanowskiej, przygotowywali i rozwijali suitę tańców, z którą występować będą na koncertach w przyszłym sezonie. W warsztatach udział wzięli również zaproszeni goście: Włodzimierz Kuczyński, wieloletni tancerz zespołu "Szamotuły" oraz Waldemar Jurek, akordeonista z kapeli szamotulskiej.

Jak podkreślali organizatorzy i sami uczestnicy, taneczne warsztaty gwarantują możliwość wszechstronnego rozwoju oraz pracy nad uatrakcyjnieniem repertuaru. Są również doskonałą formą integracji, a także podsumowania całorocznych osiągnięć. Od dnia premierowego występu w czerwcu tego roku na scenie Centrum Kultury eSTeDe, Zespół tańca ludowego "Gniezno" poczynił ogromne postępy - mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Wspólne próby i warsztaty, również wyjazdowe, przyniosły doskonały efekt w postaci bogatego repertuaru, który już w przyszłym roku zaprezentujemy mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego. Możliwość obcowania z kulturą ludową na wysokim poziomie, to nowa jakość, której w powiatowej kulturze od dawna brakowało.

Całość warsztatów zorganizowana została ze środków finansowych Centrum Kultury "Scena to dziwna", przy udziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, w ramach wsparcia zespołów reprezentacyjnych.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno