Logo

REKLAMA
Plik banneru

Odblask to nie obciach!

Artykuł dodany: Wtorek, 12 grudnia 2017
Odblask to nie obciach!
REKLAMA

Odblask to nie obciach - akcja pod takim hasłem odbyła się we wtorek, 12 grudnia, przed południem na gnieźnieńskim Rynku. Brały w niej udział dzieci i młodzież z gnieźnieńskich szkół. Od dziś, przez najbliższe pół roku, po ulicach Gniezna będzie jeździł specjalnie oznakowany autobus MPK.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Celem tej akcji, organizowanej wspólnie przez nieformalną grupę "Sławek i przyjaciele", Urząd Miejski, Straż Miejską, MPK a także inne firmy i instytucje, jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez wzrost świadomości związanej z byciem widocznym na drodze. Organizatorzy akcji zachęcają wszystkich, nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorosłych, do używania elementów odblaskowych. Cel ten ma być osiągnięty także przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach Gniezna urządzenia nazwanego magiczną tubą. Tuba w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazuje różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Jej wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy możemy zaprezentować symulację drogową "po ciemku".

Bezpieczeństwo jest pojęciem wirtualnym i często czymś nienamacalnym. Bardzo często słyszymy, że nas to nie dotyczy. Statystyki jednak mówią coś zupełnie innego. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że każdego dnia na polskich drogach ginie ok. 10 osób, z czego 4 to piesi i rowerzyści, często nieoznakowani.
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno