Logo

REKLAMA
Plik banneru

Poznań zdobyty! MKS PR URBIS kończy rundę na podium!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 11 grudnia 2017
Poznań zdobyty! MKS PR URBIS kończy rundę na podium!
REKLAMA

Kolejny zacięty mecz i kolejny raz z happy endem. MKS PR URBIS po raz drugi w tym sezonie pokonał KS AP Poznań i przypieczętował trzecie miejsce w lidze na półmetku rozgrywek.

Kilka tygodni wcześniej MKS PR URBIS pokonał we własnej hali KS AP Poznań 30:20, dzięki czemu awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Tutaj już pierwsze minuty pokazały, że ten pojedynek nie będzie spacerkiem. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się nieznacznym prowadzeniem ekipy z Pierwszej Stolicy Polski 9:8.

Druga część meczu nie zmieniła jego przebiegu. W dalszym ciągu toczyła się ostra wymiana ciosów, w której żadna ze stron nie zamierzała odpuszcać. W 48 minucie gnieźnieńskie szczypiornistki wypracowały czterobramkową przewagę i wydawało się, że sprawa końcowego triumfu jest już niemal przesądzona. Nic bardziej mylnego. Poznanianki zaczęły odrabiać straty przez co znów gra toczyła się w kontakcie. Nie brakowało kontrowersyjnych decyzji arbitrów, co dodatkowo potęgowało napięcie w ostatnich minutach spotkania. Ostatecznie ku radości licznie zgromadzonej grupie kibiców z Gniezna udało się przypieczętować kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Tym samym MKS PR URBIS zakończył rundę jesienną na wysokim, trzecim miejscu. Przed podopiecznymi R. Popka i R. Solarka jeszcze jeden mecz w tym roku kalendarzowym. 20 grudnia gnieźnieńskie piłkarki ręczne udadzą się do Świebodzina, aby powalczyć w 1/16 Pucharu Polski.
 
KS AP Poznań - MKS PR URBIS Gniezno 24:25 (8:9)

MKS PR URBIS GNIEZNO: Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak - Wojtkowiak (2), Niedzielska (1), Siwka (4), Różańska (9), Giszczyńska (3) Dolacińska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak (4), Rachela, Bielińska (1), Nowak (1)
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno