moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przyjdź do MOK-u na

Piątek, 13 maja 2011
  • Przyjdź do MOK-u na

Z cyklu Stare Kino Wieczory z Brunetką słodko-gorzka, melancholijno-absurdalna historia o życiu w Nowym Jorku. Odwiedzając najpiękniejsze miejsce na świecie - Tiffany'ego, Holly (Audrey Hepburn) szuka swojego miejsca i swojej przyszłości.

Infantylnie urocza, tajemnicza, czerpiąca z życia to, co najlepsze znajduje buty w lodówce, bierze od gentlemanów 50 dolarów na toaletę, po czym znika, urządza tłoczne przyjęcia, śpiewa siedząc w oknie. W jej życiu najpierw pojawia się kot - bezimienne stworzenie, które ma prawo do wolności, a później - Paul, pisarz mieszkający piętro wyżej. Siadają razem do śniadania u... Tiffany'ego!
Zapraszamy 16 maja 2011 godz. 19.00. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny!

Ciekawostki dotyczące filmu:

  • Scena przyjęcia była autorstwa reżysera Blake’a Edwardsa, a nie scenarzysty George’a Axelroda. Scenariusz nie zawierał zbyt dużo opisów. Reżyser poszedł na żywioł. Wiele rzeczy zostało zaaranżowanych na poczekaniu. Aktorzy improwizowali i wyszło im to dosyć zabawnie.
  • Podobno aż dziewięć kotów potrzebnych było aby „zagrać” tego jednego.
  • Audrey Hepburn była jedną z dwóch osób, które miały na sobie kanarkowy brylant od Tiffany'ego (wówczas był to największy spośród diamentów znalezionych w tym kolorze).
  • Długa, czarna suknia projektu Huberta de Givenchy, którą miała na sobie Audrey Hepburn, została w grudniu 2006 roku sprzedana na aukcji Christie’s w Londynie za kwotę 807 tysięcy dolarów (410 tysięcy funtów).
  • Finalny pocałunek Audrey Hepburn i Georga Pepparda znalazł się m.in. na 1. miejscu listy „Najlepsze filmowe pocałunki” wybranej w głosowaniu ponad 4 tysięcy użytkowników brytyjskiej sieci wypożyczalni Blockbuster oraz na 2. miejscu w rankingu na „Najlepszy Pocałunek Wszechczasów” zorganizowanym w 2007 roku przez witrynę www.lovefilm.com.
MOK

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Młodzież zabrała głos w sprawie faszystowskich symboli Młodzież z Gniezna zabrała głos w sprawie zniszczenia m.in. Latarni na Wenei. Przypomnijmy, że w tym... Poniedziałek, 18 maja 2020
Wybory 10 maja, ale bez głosowania? W okręgu powołano 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych Na terenie podległym Komisarzowi Wyborczemu w Koninie powołano raptem 127 z 260 obwodowych komisji wyborczych.... Piątek, 8 maja 2020
Imprezy firmowe integracyjne - jak urozmaicić pracę w korporacji? Praca w dużej firmie bywa naprawdę stresująca. Zespół napotyka na problemy, trudności, które często... Środa, 29 kwietnia 2020
Miejskie imprezy odwołane do końca lipca Ze względów bezpieczeństwa, a także w związku z finansowymi skutkami epidemii koronawirusa, wszystkie... Czwartek, 9 kwietnia 2020