Logo

REKLAMA
Plik banneru

Zakończyć rok na podium

Artykuł dodany: Piątek, 8 grudnia 2017
Zakończyć rok na podium
REKLAMA

Przed zawodniczkami MKS PR URBIS Gniezno ostatnie ligowe starcie w tym roku kalendarzowym. Na zakończenie pierwszej części sezonu gnieźnieńskie szczypiornistki udadzą się do Poznania, aby w sobotę zmierzyć się z KS AP Poznań.

Na podsumowania pierwszej części sezonu przyjdzie jeszcze czas, jednak już teraz możemy powiedzieć, że za MKS PR URBIS Gniezno całkiem udana runda jesienna. Po ośmiu kolejkach gnieźnianki plasują się na trzecim miejscu w tabeli i są na najlepszej drodze do zrealizowania przedsezonowego celu, jakim jest utrzymanie w I lidze.

Kolejny przeciwnik  budzi u fanów MKS-u bardzo pozytywne wspomnienia. Mowa oczywiście o KS AP Poznań. To właśnie w hali przy ulicy Chwiałkowskiego podopieczne R. Popka i R. Solarka przypieczętowały zwycięstwo w II lidze. To właśnie z KS AP Poznań gnieźnianki wygrały trzy ostatnie spotkania. Wreszcie to właśnie z KS AP Poznań zawodniczki MKS-u odniosły najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, wygrywając w Pucharze Polski 30:20. Nie mamy nic przeciwko temu, aby taki scenariusz powtórzył się w sobotę.

Ostatnie wyniki, w tym spektakularny powrót w ostatnim starciu z Jutrzenką Płock, dają nam duże powody do optymizmu, w przeciwieństwie do braków kadrowych, które mocno ograniczają pole manewru sztabu szkoleniowego. W Poznaniu zabraknie Moniki Walkowskiej (kontuzja) oraz Oliwii Pudelewicz (choroba). W składzie nie znajdzie się również pauzująca od dłuższego czasu Monika Łęgowska. Cieszy z kolei powrót drugiej najskuteczniejszej zawodniczki MKS-u, czyli Marty Giszczyńskiej, która w ostatnich dwóch meczach pauzowała z powodu niebieskiej kartki otrzymanej w meczu z MTS Kwidzyn.

Czy mimo to MKS PR URBIS sięgnie po szóste zwycięstwo sezonie? Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymanie kciuków za gnieźnieńskie szczypiornistki.
 
KS AP Poznań - MKS PR URBIS Gniezno - 9 grudnia 2017, godz. 19.30

MKS PR URBIS GNIEZNO: Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak - Wojtkowiak, Niedzielska, Siwka, Różańska, Giszczyńska Dolacińska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Bielińska
 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno