Logo

Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017

Artykuł dodany: Środa, 6 grudnia 2017
Charytatywny kiermasz świąteczny Anno Domini 2017
REKLAMA

Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Gnieźnie, już przed Bożym Narodzeniem przywołano ducha świątecznej hojności dla potrzebujących. Wraz z rodzicami stworzono okazję, by kupując rzeczy tworzące świąteczną atmosferę, wesprzeć będących w potrzebie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Kiermasz obfitował w naprawdę niezwykłe atrakcje: niepowtarzalnej urody poduszki szyte przez jedną z utalentowanych mam, domowej roboty ciasta upieczone przez rodziców, kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz anioły, których zdobieniem zajęli się nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Ponadto można było zakupić zieleń tradcyjnie związaną z Bożym Narodzeniem, nieodzowne sianko pod wigilijne obrusy oraz książeczki dla dzieci, by Mikołaj był jeszcze bogatszy. Pośród stoisk zresztą uwijał się już zresztą hojny Święty, który z worka obfitości częstował zebranych łakociami.

W świąteczny nastrój wprowadził zebranych szkolny zespół wokalny, który uświetnił imprezę wykonaniem tradycyjnych kolęd. Kulminacją wieczoru była jednak prowadzona przez panią Elżbietę Kujawę licytacja aniołów, wykonanych najróźnorodniejszymi technikami i zachwycających dzięki temu oryginalnością i niepowtarzalnością. Tego wieczoru wszystkie anioły znalazły swoje domy, przy czym w niektórych zamieszkały ich całe stadka - nie brakowało bowiem rodziców, którzy nie poprzestali na zakupie jednej sztuki. Specjalnego anioła otrzymała w prezencie pani Agnieszka Matuszyńska, mama bedąca twórczynią ofiarowanych na kiermasz poduszek.

Całość imprezy przebiegła w nastroju już iście świątecznej radości, którą odczuwać możemy tym bardziej, że wszelkie zarobione tego wieczoru pieniądze przyczynią się do uczynienia piękniejszymi świąt uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji. Dochód z imprezy jest przeznaczony bowiem na uszykowanie dla nich świątecznych paczek.
 
tekst: SP 2
foto: SP 2

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno