Logo

Wielkopolski Konkurs Matematyczny Supermatematyk

Artykuł dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Wielkopolski Konkurs Matematyczny Supermatematyk
REKLAMA

9 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie w godzinach od 10.00 do 12.00 odbędzie się I stopień eliminacji powiatowych XVI edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK. W I etapie bierze udział 5% uczniów klas pierwszych i drugich liceów ogólnokształcących oraz klas pierwszych, drugich i trzecich techników i zasadniczych szkół zawodowych z naszego powiatu - ogółem 131 osób. Do kolejnego etapu kwalifikuje się 25% osób z etapu pierwszego. Drugi etap powiatowy odbędzie się w lutym, a w kwietniu - finał wojewódzki. Doświadczenia lat ubiegłych dowodzą, że w finale tym bierze udział znacząca grupa uczniów powiatu gnieźnieńskiego.

Koordynatorami tego konkursu na terenie naszego powiatu są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.

Celem konkursu jest przede wszystkim: popularyzacja matematyki wśród młodzieży, powszechny udział uczniów w konkursie, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych, motywowanie uczniów do systematycznej pracy, a także wyłonienie talentów matematycznych.

Arkusz konkursowy w ćwierćfinale składa z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 20 zadań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Na rozwiązanie zadań uczniowie mają 120 minut.

Warto podkreślić, że jest to jedyny konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych różnych szczebli.
 
tekst: I LO

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno