Logo

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Artykuł dodany: Wtorek, 5 grudnia 2017
Zwracajmy uwagę na bezdomnych
REKLAMA

Od kilku dni zaczynamy odczuwać nadchodzącą zimę. Poranne przymrozki, wilgotny i przeszywający wiatr powodują, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest aby reagować na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na działanie zimna.

Zwracać również trzeba uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi. Mogą potrzebować naszej pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Alkohol powoduje szybkie rozszerzenie naczyń krwionośnych i powoduje uczucie rozgrzania, a tak naprawdę naraża organizm na szybkie wychłodzenie.

Również gnieźnieńscy policjanci rozpoczęli działania związane z ochroną tych osób. W Gnieźnie oraz w całym powiecie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m. in. pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe oraz parki. Funkcjonariusze podejmują też interwencje wobec osób nietrzeźwych, które zasypiają na ławkach, trawnikach w miejscach publicznych, narażając się na śmiertelne wychłodzenie organizmu. Dlatego też zwracamy się z prośbą o nie bycie obojętnymi wobec osób, które mogą potrzebować pomocy. Widząc bezdomnego leżącego i narażonego na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych zgłośmy ten fakt na Pogotowie i wezwijmy Policję. W ten sposób możemy tej osobie uratować życie.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno