Logo

Zwycięstwo Stelli Niechan Gniezno

Artykuł dodany: Poniedziałek, 4 grudnia 2017
Zwycięstwo Stelli Niechan Gniezno
REKLAMA

3 grudnia w hali GOSiR rozegrano Półfinał Pucharu Polski mężczyzn w tenisie stołowym. Startowały cztery drużyny: Stella Niechan Gniezno, UKS Nałęcz II Ostroróg, Gamaja Rogoźno i KS Wamet Dąbcze. Faworytem turnieju była drużyna gospodarzy. I nie zawiodła, zdecydowanie wygrywając.

W pierwszej rundzie stelliści pokonali Wamet Dąbcze 4:0, a Gamaja Rogoźno wygrała 4:1 z UKS Nałęcz Ostroróg. W finale Stella Gniezno pokonała po ciekawej walce zespół z Rogoźna 4:1. W zwycięskiej drużynie Stelli występowali: Jakub Różak, Dawid Balcerzak, Rafał Kujawa i Dariusz Sałamaszek. Zwycięska drużyna otrzymała okolicznościowy puchar ufundowany przez Dyrektora GOSiR - Jacka Mańkowskiego. Tym samym stelliści awansowali do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 21 stycznia 2018 z udziałem LKS Burza Drzeczkowo, UKS Nałęcz Ostroróg, LKTS Luboń i oczywiście Stelli Gniezno.

W kolejnym meczu pierwszej ligi stellistki niestety przegrały w Warszawie z miejscowym Halsem 4:6. Pierwszy punkt w swoich występach udało się zdobyć najmłodszej zawodniczce w lidze - Zuzi Lewandowskiej. Zuzia pokonała Magdalenę Przesmycką 3:2 mimo, że przegrywała już 1:2 w setach. Zawiodła w tym meczu wyjątkowo niedysponowana liderka gnieźnieńskiej drużyny Paulina Nowacka. Nie dała rady wygrać żadnej gry singlowej. Wygrały swoje gry: Agata Klabińska pokonując 3:0 Hannę Prusińska, Magda Wysocka wygrywając z Przesmycką 3:0 oraz para deblowa Wysocka-Nowacka. Szkoda, bo to kolejny mecz przegrany minimalnie 4:6.
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno