Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Pętla zadłużenia. Jak wyjść z długów w firmie?

Niedziela, 3 grudnia 2017
  • Pętla zadłużenia. Jak wyjść z długów w firmie?

Zadłużenie nie jest sytuacją bez wyjścia. W takich chwilach nie warto jest siedzieć z założonymi rękami i czekać na cud.

Podjęcie odpowiednich działań i skrupulatne opracowanie planu oszczędzania to prosty i sprawdzony sposób na życie bez długów i związanych z nimi trudnościami - komentuje Ewelina Nadworna, prezes zarządu BOSS pożyczka.

Wpadnięcie w wir zadłużenia może przydarzyć się każdemu, kto prowadzi własną działalność gospodarczą. Tego rodzaju sytuacje są bardzo stresujące zarówno dla właścicieli większych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm. Na niestabilną sytuację finansową w biznesie ma wpływ bardzo dużo czynników. Generowane przez nasz koszty są bardzo często zbyt niskie w stosunku do zysków, a podjęte w stosunku do kontrahentów zamierzenia nie zawsze dobrze przemyślane - dodaje ekspert.

Jak najskuteczniej wykaraskać się z długów i szybko wyjść na prostą?
Warto jest spłacać nieuregulowane należności na bieżąco. Uchroni nas to przed ewentualnym bankructwem. Co więcej, niespłacone w terminie zobowiązania mogą zostać przekazane nie tylko firmie windykacyjnej, ale również komornikowi. Należy robić wszystko, aby uniknąć tego rodzaju scenariusza. Czasami może zdarzyć się tak, iż niestabilna sytuacja finansowa w firmie wynika nie z naszych decyzji, ale z okoliczności zewnętrznych, na które zazwyczaj nie mamy wpływu. Musisz być na to przygotowany.

Wykaraskanie się z długów w przedsiębiorstwie jest możliwe tylko wówczas, gdy poświęcisz na to odpowiednią ilość czasu. Wdrożeniu stosownych zmian spowoduje, że prowadzony biznes rozkwitnie na nowo. Co jeszcze warto jest zrobić, aby prowadzony przez nas biznes wrócił na właściwe tory?

Na samym początku warto jest poświęcić trochę czasu na dokładne wypisanie wszystkich długów, które na nas obecnie ciążą. Co więcej, trzeba określić ile musimy oddać i kiedy minął termin płatności. Taki research usprawni podjęcie decyzji o tym, które zadłużenia musimy spłacić w pierwszej kolejności, a które mogą poczekać. Po wypisaniu wszystkich informacji najlepiej będzie wszystko zsumować. Następnie należy podjąć decyzję o tym czy dany dług będziemy spłacać w określonych ratach czy zrobimy to jednorazowo.

Kluczową przyczyną wygenerowania dużej ilości długów jest fakt, iż aktualnie nie posiadamy wystarczającej ilości pieniędzy. W takiej sytuacji warto jest zastanowić się nad pozyskaniem dodatkowych środków pieniężnych. Tu jest kilka możliwości.

Jeśli będziesz pracował codziennie o kilka godzin dłużej, z pewnością zarobisz więcej. Pamiętaj, że ciężka praca popłaca. Możesz również zacząć oszczędzać. Skuteczne oszczędzanie jest ściśle powiązane z ograniczeniem codziennych wydatków. Zredukuj wszystkie koszty i wydatki do minimum. Dobrym rozwiązaniem jest także krótkoterminowa pożyczka na firmę - komentuje ekspert BOSS pożyczka. Tego rodzaju rozwiązanie jest właściwe tylko, gdy będziesz pewny, że w przyszłości twoje możliwości finansowe pozwolą na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Rozważ tą opcję i podejmij taką decyzję, która uchroni cię od pogorszenia aktualnej sytuacji.

Negocjacje z wierzycielami
Aby znaleźć najlepszy sposób, jak szybko wyjść z długów, należy wiedzieć, ile dokładnie zarabiamy, ile wydajemy i ile nam zostaje. Takie research usprawni wygenerowanie sumy potrzebnej na spłatę zaległych zobowiązań. Jeśli stwierdzisz, że nie masz wystarczającej ilości gotówki na spłatę długów, porozmawiaj z wierzycielami. Tego rodzaju działania pozytywnie wpłyną na wizerunek twój, jak i prowadzonej przez ciebie działalności. Opracuj odpowiedni plan i się go trzymaj. Szukanie rozwiązań we własnych możliwościach bardzo często jest zaskakująco skuteczne.

Sam widzisz, że pozbycie się długów wcale nie musi być takie trudne. Tego rodzaju proces jest długi i dość męczący, ale nie warto jest się poddawać. Zapewne wiele razy będziesz miał chwile zwątpienia. Nie załamuj się! Mając odpowiedni plan działania i ściśle określony cel efekty zobaczysz w bardzo krótkim czasie.

Ważnym krokiem jest również utrzymywanie kontaktu z wierzycielem. Skontaktuj się z nim i opisz dokładnie całą sytuację. Co więcej, możesz mu powiedzieć kiedy będziesz w stanie spłacić zaległe zobowiązanie. Bądź szczery i wiarygodny.

BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup'ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.
tekst: Weronika Lechańska

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Auta poleasingowe - nie trzeba się ich bać Zakup nowego auta dostawczego jest sporym wydatkiem nawet dla dobrze prosperującej firmy. Rozwiązaniem... Środa, 30 maja 2018
Zdobądź gotówkę wysyłając SMS'a Pozabankowe instytucje pożyczkowe charakteryzują się mnóstwem atrakcyjnych ofert. Co prawda nie wszyscy... Wtorek, 29 maja 2018
Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkę? Rynek usług pozabankowych jest niezwykle dynamiczny. Dotyczy to zarówno samego tempa jego rozwoju jak... Czwartek, 24 maja 2018
Masz nieruchomość? Zabezpiecz swoją przyszłość Starsze osoby często borykają się z problemami z pieniędzmi. Z reguły jednak mają własne mieszkanie,... Czwartek, 10 maja 2018