Logo

REKLAMA
Plik banneru

Capoeira Gniezno Najlepsza w Europie!

Artykuł dodany: Czwartek, 23 listopada 2017
Capoeira Gniezno Najlepsza w Europie!
REKLAMA

W dniach 17 - 19 Listopada odbyły się Ogólnoeuropejskie zawody Capoeira w Budapeszcie. Na to wydarzenie zjechali uczestnicy z całej Europy i nie tylko (Węgry, Polska, Włochy, Słowacja, Francja, Serbia, Ukraina, Holandia, Brazylia), więc było z kim rywalizować.

Gniezno reprezentowali zawodnicy Centrum Capoeira Gniezno - Capoeira Cababa w składzie: Marcin Fatla, Rafał Szadkowski, Paweł Przygoda, Piotr Glapa oraz Oliwia Budzyńska. Wszyscy przygotowywali się do turnieju pod czujnym okiem trenera Profesora Cajuero Krzysztofa Moszyka.

Każda walka podzielona była na dwie części, w których prezentowane były różne style Capoeira. W pierwszej części zawodnicy prezentowali styl Benguela - bardzo wolny, wymagający techniki, skupienia i planu w działaniu.

W Drugiej części prezentowany był styl nazywany Regional - bardzo szybki, niebezpieczny i wymagający odpowiedniego refleksu, taktyki i perfekcyjnych kopnięć.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą i oceniani byli przez siedmiu sędziów jednocześnie. Punkty przydzielane były za zastosowanie odpowiedniego elementów dla danego stylu, konsekwencję w działaniu i oczywiście przewagę w walce i skuteczność techniki.

W kategorii początkujące Panów (staż 0-3 lat) kolejno miejsca zdobyli:
3. Paweł Przygoda
2. Rafał Szadkowski
1. Marcin Fatla (Crilan)


Tu warto wspomnieć, że Paweł trenuje dopiero 7 miesięcy i wygrał walkę z zawodnikiem z 3-letnim stażem, co jest ogromnym sukcesem.

Marcin (Crilan) dwa tygodnie przed zawodami doznał kontuzji złamania palca z przemieszczaniem u stopy i mimo zakazu od lekarza zdecydował się wystartować w zawodach i zdobyć złoto.

Najbardziej spektakularny okazał się Sukces Oliwi Budzuńskiej (kapucyna C18) trenującej dopiero 2,5 roku. W kategorii Kobiet po małych zawirowaniach organizacyjnych sędziowie, za naciskiem Trener Polskiej Reprezentacji, zdecydowali się przenieść Oliwię Budzyńską (Kapucyna C18) z kat. staż 0-3 lat do kategorii staż 6-10 lat, gdyż jednogłośnie opinią sędziów odbiegała umiejętnościami od pozostałych zawodniczek w tej kategorii. Mimo zwątpienia, jakie dopadło Oliwię, załamania i płaczu, udało się jej wywalczyć 3 miejsce na podium, i to zdecydowanie największy sukces całej grupy, co świadczy o bardzo wysokim poziomie gnieźnieńskiej sekcji Capoeira prowadzonej przez Prof. Cajuero Krzysztofa Moszyka.
 
tekst: Informacja prasowa
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno