X
Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Capoeira Gniezno Najlepsza w Europie!

Czwartek, 23 listopada 2017
  • Capoeira Gniezno Najlepsza w Europie!

W dniach 17 - 19 Listopada odbyły się Ogólnoeuropejskie zawody Capoeira w Budapeszcie. Na to wydarzenie zjechali uczestnicy z całej Europy i nie tylko (Węgry, Polska, Włochy, Słowacja, Francja, Serbia, Ukraina, Holandia, Brazylia), więc było z kim rywalizować.

Gniezno reprezentowali zawodnicy Centrum Capoeira Gniezno - Capoeira Cababa w składzie: Marcin Fatla, Rafał Szadkowski, Paweł Przygoda, Piotr Glapa oraz Oliwia Budzyńska. Wszyscy przygotowywali się do turnieju pod czujnym okiem trenera Profesora Cajuero Krzysztofa Moszyka.

Każda walka podzielona była na dwie części, w których prezentowane były różne style Capoeira. W pierwszej części zawodnicy prezentowali styl Benguela - bardzo wolny, wymagający techniki, skupienia i planu w działaniu.

W Drugiej części prezentowany był styl nazywany Regional - bardzo szybki, niebezpieczny i wymagający odpowiedniego refleksu, taktyki i perfekcyjnych kopnięć.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą i oceniani byli przez siedmiu sędziów jednocześnie. Punkty przydzielane były za zastosowanie odpowiedniego elementów dla danego stylu, konsekwencję w działaniu i oczywiście przewagę w walce i skuteczność techniki.

W kategorii początkujące Panów (staż 0-3 lat) kolejno miejsca zdobyli:
3. Paweł Przygoda
2. Rafał Szadkowski
1. Marcin Fatla (Crilan)


Tu warto wspomnieć, że Paweł trenuje dopiero 7 miesięcy i wygrał walkę z zawodnikiem z 3-letnim stażem, co jest ogromnym sukcesem.

Marcin (Crilan) dwa tygodnie przed zawodami doznał kontuzji złamania palca z przemieszczaniem u stopy i mimo zakazu od lekarza zdecydował się wystartować w zawodach i zdobyć złoto.

Najbardziej spektakularny okazał się Sukces Oliwi Budzuńskiej (kapucyna C18) trenującej dopiero 2,5 roku. W kategorii Kobiet po małych zawirowaniach organizacyjnych sędziowie, za naciskiem Trener Polskiej Reprezentacji, zdecydowali się przenieść Oliwię Budzyńską (Kapucyna C18) z kat. staż 0-3 lat do kategorii staż 6-10 lat, gdyż jednogłośnie opinią sędziów odbiegała umiejętnościami od pozostałych zawodniczek w tej kategorii. Mimo zwątpienia, jakie dopadło Oliwię, załamania i płaczu, udało się jej wywalczyć 3 miejsce na podium, i to zdecydowanie największy sukces całej grupy, co świadczy o bardzo wysokim poziomie gnieźnieńskiej sekcji Capoeira prowadzonej przez Prof. Cajuero Krzysztofa Moszyka.
 
tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
IV Festiwal Capoeira Gniezno za nami 27 kwietnia w Gnieźnie odbył się IV Festiwal Capoeira pod hasłem: "No stress capoeira yes". Poniedziałek, 14 maja 2018
By pamięć przetrwała - w hołdzie bohaterom 10 listopada w Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie odbył się... Niedziela, 12 listopada 2017
Pożar w Goślinowie! Dym odciął drogę ucieczki starszej osobie W niedzielę do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w domu jednorodzinnym... Poniedziałek, 30 października 2017
Rodzice z Goślinowa i Łabiszynka na szóstkę! 10 czerwca przy Szkole Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej odbył się wielki festyn... Poniedziałek, 12 czerwca 2017