Logo

REKLAMA
Plik banneru

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne

Artykuł dodany: Czwartek, 16 listopada 2017
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne
REKLAMA

Tematyka kolejnego konwersatorium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym razem gościem Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz współorganizatora wydarzenia - Instytutu Kultury Europejskiej UAM - będzie Dawid Jung, który opowie o muzykach związanych z XIX-wiecznym Gnieznem. Na spotkanie zapraszamy 30 listopada, o godz. 16.30 do siedziby Instytutu na ulicę Kostrzewskiego 5-7.

Dawid Jung urodził się w Kłecku, dorastał w Rybnie Wielkim niedaleko Kiszkowa. Z Gnieznem łączą go więzy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, zasłynął m.in. jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych łączących literaturę, sztukę i muzykę. Jego krąg zainteresowań i zakres działalności wzbudza szacunek: poeta, śpiewak operowy, krytyk literacki i teatralny, badacz kultury, wydawca, twórca i redaktor naczelny serii wydawniczej Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej, założyciel i redaktor Zeszytów Poetyckich, laureat prestiżowej nagrody - Medalu Młodej Sztuki (2014).

Na spotkaniu w ramach GMH Dawid Jung przybliży sylwetki zupełnie nieznanych rodzin muzycznych żyjących na terenie Gniezna w XIX wieku.
 
Wstęp wolny
źródło: MPPP
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno