Logo

REKLAMA
Plik banneru

Radosne Święto

Artykuł dodany: Sobota, 11 listopada 2017
Radosne Święto
REKLAMA

Na powidzkim lotnisku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli Dowódcy 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego (3.SLTr) oraz 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr), żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej, a także licznie zgromadzeni goście.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Uroczysty apel był okazją do radosnego świętowania dziewięćdziesiątej dziewiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas obchodów zorganizowanych przy udziale wojskowej asysty honorowej, dowódca 3.SLTr pułkownik pilot Krzysztof Walczak oraz dowódca 33. BLTr pułkownik pilot Grzegorz Kołodziejczyk wręczyli żołnierzom i pracownikom medale i odznaczenia, a także akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe oraz wyróżnienia. Dzień 11 listopada to dzień, nazwany przez historyków "cudem niepodległości", przypomina o męstwie i poświęceniu naszego narodu (…). W tym szczególnym, radosnym dniu serdecznie dziękuję za zaangażowanie, wkład pracy oraz rzetelne wykonywanie powierzonych zadań dla dobra Ojczyzny. Dziękuję za codzienną odpowiedzialną służbę, wymagającą nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także odwagi i wielu wyrzeczeń - mówił do zgromadzonych na uroczystości dowódca Skrzydła, pułkownik pilot Krzysztof Walczak.

Apel zakończył się defiladą pododdziałów, w którym oprócz pododdziału honorowego ze sztandarem Dowództwa 3.SLTr oraz pododdziałów 33.BLTr udział wzięła kolumna wojsk amerykańskich stacjonujących w Powidzu. Po apelu żołnierze, pracownicy i zaproszeni goście wysłuchali koncertu okolicznościowego w wykonaniu zespołu UNOBTAINUM.

Dzisiejsza uroczystość zainaugurowała obchody Święta Niepodległości, w których przez cały weekend będą uczestniczyli żołnierze garnizonu Powidz. W tym roku uświetnią uroczystości organizowane przez zaprzyjaźnione władze samorządowe w Koninie, Ślesinie, Słupcy, Łężcu, Witkowie, Powidzu oraz Starym Mieście.
 
źródło: 3. SLTr
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno