Logo

REKLAMA
Plik banneru

Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala

Artykuł dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Prezydent przekazał sprzęt medyczny dla gnieźnieńskiego szpitala
REKLAMA

4 monitory telemetryczne dla chorujących kardiologicznie zakupione z budżetu Miasta Gniezna przekazane zostały dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Sprzęt o wartości 60 tys. zł trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych "A" i Kardiologii przy ul. Św. Jana.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Dzięki temu sprzętowi można dobrze monitorować czynność serca chorego, który nie jest przykuty do łóżka i może poruszać się po oddziale, a drogą bezprzewodową sygnał jest przesyłany do centrali monitorującej czynność jego serca. To jest szalenie ważne ponieważ chory może się przemieszczać, a my widzimy, jak mu pracuje serce. Możliwe jest także sprawdzenie zapisu z ostatnich 48 godzin. Sprzęt ma także pewne alarmy bezpieczeństwa - mówi ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych dr Andrzej Główka.

To kolejny sprzęt medyczny przekazany na zasadzie użyczenia dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Jak podkreśla prezydent Tomasz Budasz to działanie ma przyczynić się poprawie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Gniezna. Po raz kolejny Miasto Gniezno pomaga szpitalowi poprzez doposażenie w sprzęt. Zdaję sobie sprawę, że jakikolwiek jest rząd, nakłady w służbę zdrowia zawsze są niewystarczające. Dlatego uważam, że pomaganie szpitalom jest konieczne. Warto i trzeba wspierać dobre oddziały, w których pracują dobrzy gnieźnieńscy lekarze.
 
tekst: Urząd Miasta Gniezna
foto: Andrzej Bukowski
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Iksinski
11.11.2017 12:09

może by tak nauczyć naszych lekarzy kultury i podstawowych zwrotów grzecznościowych.[bez kilku wyjątków]

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno