Logo

REKLAMA
Plik banneru

Polscy superbohaterowie

Artykuł dodany: Piątek, 10 listopada 2017
Polscy superbohaterowie
REKLAMA

11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci patriotyzmu. Zapoznawać je z symbolami narodowymi, tradycjami. Miłość do ojczyzny dzieci poczują same, zwiedzając Polskę, poznając kulturę i tradycje. Jednak terminy takie jak ojczyzna czy symbole narodowe są dla dziecka trudne. Dla rodziców, wychowawców, oznacza to wielkie wyzwanie, jak zaszczepić w dzieciach tożsamość narodową.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Książka jest bardzo uniwersalną wartością, często to właśnie literatura pomaga wychowywać - od wielkich dzieł wybitnych Polaków z ubiegłych stuleci po powieści i książki historyczne adresowane do dzieci. Wśród wielu tytułów, wyróżniają się książki, które nie traktują o patriotyzmie i polskości z pozycji encyklopedii, a są pretekstem do rozmowy.

Pozycje "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach autorstwa Zofii Staneckiej, "Kto ty jesteś?" Joanny Olech czy seria "Polscy superbohaterowie" były początkiem rozmów, z dziećmi z Przedszkola nr 8 "Mali Polanie" i Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I, o tym jak rozumiemy słowo patriotyzm.

Podczas czytania, poznawania symboli narodowych, okazało się, że każdy może zostać polskim superbohaterem, czyli niezwykłą Polką i Polakiem, wykazującym się mądrością i odwagą.

Spotkania odbyły się w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.
źródło: BPMG
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno