Logo

REKLAMA
Plik banneru

Koncertowa gra gnieźnianek. MKS PR URBIS w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Artykuł dodany: Czwartek, 9 listopada 2017
Koncertowa gra gnieźnianek. MKS PR URBIS w kolejnej rundzie Pucharu Polski
REKLAMA

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno bez problemów pokonały KS AP Poznań i tym samym awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Bywa tak, że rozgrywki pucharowe są traktowane po macoszemu. Niektóre kluby, dla których priorytetem jest liga wystawiają wówczas rezerwowy skład, dając tym samym chwilę wytchnienia podstawowym zawodniczkom. W pojedynku pomiędzy MKS PR URBIS, a KS AP Poznań nic takiego nie miało miejsca. Obie ekipy przystąpiły do meczu w najmocniejszych składach, jakimi tego dnia dysponowali szkoleniowcy.

Również pierwsze minuty pojedynku pokazały, że nikt nie zamierza odpuszczać możliwości gry w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Zaczęło się wyrównanie. Była to typowa wymiana cios za cios, bramka za bramkę. Przełom nastąpił w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Wtedy to od stanu 10:10 gnieźnianki odskoczyły gościom, schodząc na przerwę z czterobramkową zaliczką (16:12).

Po zmianie stron MKS PR URBIS kontynuował budowanie przewagi, która po sześciu minutach drugiej części spotkania wynosiła już sześć punktów. Nie pomogły przerwy na żądanie brane przez trener KS AP Poznań - Amelię Chmielewską. Podopieczne R. Popka oraz R. Solarka kontrolowały przebieg gry, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 30:20 na korzyść miejscowych.

Nie wiemy jeszcze, kiedy i z kim przyjdzie się zmierzyć gnieźnieńskim szczypiornistkom w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Wiemy natomiast, że zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już w najbliższą niedzielę do Pierwszej Stolicy Polski zawita MTS Kwidzyn. Stawką pojedynku, który rozpocznie się o godz. 16:00 będą kolejne punkty w ligowej tabeli. Serdecznie zapraszamy!
MKS PR URBIS Gniezno - KS AP Poznań 30:20 (16:12)
 
Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak - Wojtkowiak (6), Niedzielska (3), Siwka (3), Różańska (4), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (1), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska (8), Nowak (2), Pudelewicz.
 
tekst: MKS PR URBIS Gniezno
foto: MKS PR URBIS Gniezno, Rafał Mikuła
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno