Logo

Klaudia Piórek i Ola Politowicz z medalami Mistrzostw Europy i Świata w Karate

Artykuł dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Klaudia Piórek i Ola Politowicz z medalami Mistrzostw Europy i Świata w Karate
REKLAMA

Znakomite wieści dotarły do nas z Rumunii, gdzie w listopadowy weekend (3 - 5.11) w hali Polyvalent mogącej pomieścić 9 tys. kibiców w Cluj Napoka w Rumunii odbyły się XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym oraz VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan. Powołania do reprezentowania naszego kraju w tych imprezach otrzymały dwie gnieźnianki, zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno: Klaudia Piórek na ME i MŚ oraz Aleksandra Politowicz na MŚ.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Dziewczyny nie zawiodły i startując z orzełkiem na piersiach wywalczyły dla Polski 5 medali. Ale po kolei.

W sobotę odbyły się konkurencje Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym. W konkurencji fuku-go Klaudia Piórek nie miała sobie równych i zwyciężyła zdobywając złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy! Fantastyczna walka kumite stoczona w finale dała Klaudii upragniony medal i tytuł.

Niedziela to rywalizacja w VII Mistrzostwach Świata w Karate Fudokan. I to właśnie Mistrzostwa Świata przyniosły naszym dziewczynom najwięcej szczęścia. Klaudia Piórek wywalczyła złoto i srebro w konkurencjach drużynowych odpowiednio kumite i kata. Indywidualnie Klaudia została brązową medalistką Mistrzostw Świata w kumite, gdzie przeszła przez gęste sito eliminacji do czołowej czwórki konkurencji. Życiowy sukces osiągnęła natomiast Ola Politowicz zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Świata w konkurencji fuku-go. Ola w półfinale pokonała zawodniczkę, która dzień wcześniej wywalczyła złoto w Mistrzostwach Europy. W finale spotkała się z zawodniczką gospodarzy. Finał był bardzo zacięty i wyrównany do tego stopnia, że dopiero dogrywka musiała wyłonić zwyciężczynię.

Niezwykle cieszy postawa naszych dziewczyn, tym bardziej, że zarówno Mistrzostwo Europy Klaudii i Wicemistrzostwo Świata Oli wywalczone zostały w konkurencji fuku-go, tj. dwubój, który jest niezwykle trudny i selektywny. Konkurencja ta składa się naprzemiennie z walk kumite i konkurencji technicznej, tj. wykonywania kitei (forma kata). Wszystkie te sukcesy dziewczyny zawdzięczają wspaniałemu trenerowi Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan). To dzięki niemu dzisiaj Gniezno może cieszyć się z zawodniczek z tytułami Mistrzyń i Wicemistrzyń Świata oraz Mistrzyni Europy.
 
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno