Logo

Jedenasta edycja Offeliady za nami

Artykuł dodany: Wtorek, 7 listopada 2017
Jedenasta edycja Offeliady za nami
REKLAMA

Koniec zeszłego tygodnia zdecydowanie należał do X muzy. W Pierwszej Stolicy mieliśmy okazję nadrobić zaległości filmowe, wchłonąć co nieco z atmosfery prawdziwego OFFu czy spotkać się z wybitnymi postaciami kina niezależnego; postaciami, które na co dzień tworzą świat filmu i wysoką kulturę. Wszystko to za sprawą jedenastej edycji Festiwali Filmowego OFFeliada, która odbywała się w Miejskim Ośrodku Kultury między 2 a 5 listopada 2017.

Festiwal rozpoczął się inauguracją wernisażu z cyklu "Po OFFowej stronie Gniezna" - autorstwa Krzysztofa Krawczyka. Twórca zaprezentował serię fotografii pod tytułem "Strefa ciszy", inspirowaną widokiem krajobrazu oraz wizytą w Prypeci, gdzie także - jak sam przyznał - wykonał kilka zdjęć.

Pierwszy dzień zaskoczył nas także pokazami specjalnymi, do których można było zaliczyć "Wściekłość" Michała Węgrzyna oraz "Diversion End" Michała Krzywickiego. Po projekcjach była okazja do dyskusji z twórcami, którzy chętnie dzielili się doświadczeniem prosto z planu filmowego.

Kolejne dni festiwalowe nie pozostały daleko w tyle - większość OFFeliadowego czasu pochłonęły sesje konkursowe, które łącznie zajęły przeszło 12. godzin Dodatkowo piątek i sobota, podobnie jak dzień otwarcia, obfitowały w kolejne pokazy specjalne - widzowie mogli zobaczyć m.in. "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham" w reż. przewodniczącego Jury Głównego OFFeliady, Pawła Łozińskiego. Nie zabrakło także inspirujących spotkań z pozostałymi gośćmi festiwalu - Wiolą Sową, Moniką Talarczyk-Gubałą czy Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, znaną bliżej jako "Zwierz Popkulturalny".

Gala finałowa natomiast przypadła na ostatni dzień OFFeliady i zwieńczyła trzy dni wytężonej pracy Organizatorów i całej Ekipy Festiwalowej, podsumowała wszystkie sesje konkursowe i uraczyła nas werdyktem Jury. Paweł Łoziński oraz pozostali jurorzy podkreślali wysoki poziom filmów oraz przyjazna atmosferę festiwalu. Oprócz tradycyjnych podziękowań, zdjęć i dedykacji posypały się też obietnice powrotu do Pierwszej Stolicy. I mimo tego, że kolejna, XII już edycja Festiwalu dopiero za rok, wszyscy kinomani opuszczali MOK z wypiekami na twarzy i niezwykłymi wspomnieniami.
 
tekst: Urząd Miasta Gniezna
foto: Anna Farman

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno