Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Szczypiorniak liderem po meczu z Liderem!

Niedziela, 5 listopada 2017
  • Szczypiorniak liderem po meczu z Liderem!
REKLAMA

Po emocjonującym meczu w ramach Pucharu Polski, tym razem przy ulicy Paczkowskiego 4 odbyło się spotkanie w ramach 3. kolejki Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Do Gniezna przyjechał spadkowicz z II ligi, UKS Lider Swarzędz, który w dwóch wcześniejszych kolejkach odprawił z kwitkiem ekipy ze Środy Wielkopolskiej oraz Gorzowa. Rywal chciał kontynuować swoją dobrą passę, natomiast "Wilkom" zależało na pierwszej wygranej przed własną publicznością.

Szczypiorniak do meczu podszedł osłabiony brakiem kontuzjowanego w zeszłym spotkaniu lewoskrzydłowego Szymona Sobańskiego. Był on jednak obecny na trybunach, gdzie dopingował swoich kolegów z drużyny.

Początek meczu był niezwykle wyrównany, żaden z zespołów nie potrafił uzyskać znaczącej przewagi. W 15. minucie to goście po trafieniu Florkowskiego objęli prowadzenie 9:8, jednak od tego momentu na parkiecie zaczęli rozkręcać się gospodarze. Twarda obrona oraz skuteczne rzuty Gadeckiego i Krakowiaka pozwoliły na wypracowanie solidnej przewagi i "odjechanie" rywalom. Wynik do przerwy to 19:12 dla Szczypiorniaka. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ostatnie sześć trafień należało właśnie do gospodarzy. Mecz oglądała publiczność zapełniająca trybuny hali przy ul. Paczkowskiego 4 praktycznie w komplecie. Wśród zaproszonych gości, na meczu pojawili się m.in. Wiceprezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski, a także sam Prezydent Tomasz Budasz.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, Wilki nakręcane przez kibiców z minuty na minutę powiększały swoje prowadzenie, głównie dzięki świetnym bramkom Nowaka oraz Rafała Siudei. W drugiej części tej połowy Lider postanowił wyjść wysoko kryjąc indywidualnie dwóch naszych zawodników. To jednak nie przyniosło większego skutku. Gnieźnieńscy szczypiorniści potrafili się wyswobodzić z "plastrów" i dorzucać kolejne bramki do dorobku drużyny. Ostatecznie Szczypiorniak wygrywa wysoko 32:21 i inkasuje kolejne trzy punkty do tabeli ligowej, tym samym powracając na fotel lidera Wielkopolskiej Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn posiadając - podobnie jak Ostrovia II Ostrów Wlkp. komplet zwycięstw.

Na ogromne podziękowania zasługują kibice Szczypiorniaka, którzy gromko oklaskiwali i podśpiewywali naszym zawodnikom niosąc ich ku wygranej. Zapytani o obecny poziom gry Wilków odpowiadają bardzo pozytywnie.

Trener Kamil Hanuszczak wykorzystał w tym meczu wszystkich swoich podopiecznych, a każdy z nich odpłacił się dobrą grą.  Za celność rzutów słowa uznania należą się przede wszystkim czwórce naszych zawodników. Przemysław Gadecki, Łukasz Krakowiak, Hubert Nowak i Artur Dymkowski to kwartet, który z łącznej liczby 31 bramek, zdobył ich 25. W całym meczu razem pudłowali ledwie pięć razy.

W ekipie gości najwięcej rzucali Daniel Florkowski, zdobywca siedmiu bramek oraz Jakub Zandek z czterema trafieniami.

Kolejne spotkanie Wilki rozegrają 18 listopada w Buku, gdzie ich przeciwnikiem będzie miejscowy Spartakus. Do Pierwszej Stolicy rozgrywki powrócą 26 listopada. Wówczas Szczypiorniak podejmie zeszłorocznego mistrza  ligi - UKS Hagard Strzałkowo.

KS Szczypiorniak Gniezno:
Białkowski, Grubczak, Wolny - Kapella, Grzelak (1), Szymkowiak, Fijałkowski (2), Łuczak P., Siudeja (3), Ostrowski, Konieczny (1), Łuczak Z., Nowak (7), Dymkowski (6), Gadecki (7), Krakowiak (5)
Karne: 1/1
Kary: 6 min. (Gadecki, Nowak, Krakowiak)
Trener: Hanuszczak Kamil
Fizjoterapeuta: Filip Chrzanowski

UKS Lider Swarzędz: Dopieralski, Dziekański, Machotta - Stankowski, Ochowiak, Kosturski (3), Gałek (1), Tuzel, Kuraś, Majchrzak (2), Szymański, Stachowiak (1), Florkowski (7), Zandek (4), Napierała (3)
Karne: 1/1
Kary: 8 min. (Kosturski, Kuraś, Majchrzak, Zandek)
Trener: Stachowiak Zbigniew
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zakończyć rok zwycięstwem. Wilki podejmą MKS Brodnicę Najbliższa niedziela niewątpliwie przysporzy nam wiele emocji, bowiem do pierwszej stolicy Polski przyjedzie... Piątek, 14 grudnia 2018
Szczypiorniackie derby Wielkopolski z mocą atrakcji Już w niedzielę czeka nas arcyciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy MKS PR URBIS Gniezno a KS AP-Poznań.... Piątek, 14 grudnia 2018
Płock ponownie zdobyty. Gnieźnianki wciąż na podium W sobotę drużyna MKS-u PR URBIS Gniezno pokonała w wyjazdowym spotkaniu MMKS Jutrzenkę Płock 28:24.... Poniedziałek, 10 grudnia 2018
Piłka ręczna dla przedszkolaków (i nie tylko)! Klub Sportowy Szczypiorniak Gniezno serdecznie zaprasza na pierwsze zajęcia dla dzieci do 7.roku życia... Czwartek, 6 grudnia 2018