Logo
Najnowsze artykuły

Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko!

Artykuł dodany: Środa, 1 listopada 2017
Mechanizm dyskryminacji - warsztat w Muzeum dla nauczycieli, wychowawców i nie tylko!
REKLAMA

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wspólnie z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Poznaniu zaprasza na warsztat edukacyjny "Mechanizm dyskryminacji", który w Muzeum odbędzie się 6 oraz 13 listopada od godz. 16.00 do 20.00. Warsztat dotyczy rozpoznawania i przeciwdziałania wykluczeniu ze szczególnym uwzględnieniem środowiska szkolnego. Dostarczy wiedzy w kontekście edukacji antydyskryminacyjnej oraz wskaże metody pracy w tym obszarze.

Na warsztaty obowiązują zapisy - wypełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij na adres: zgloszenia@cpe.poznan.pl

CPE poszukuje nauczycieli i nauczycielek, edukatorek i edukatorów z województwa wielkopolskiego do stworzenia grupy warsztatowej, która w trakcie dwóch 4-godzinnych spotkań pozna różne aspekty związane z mechanizmem dyskryminacji. W trakcie pierwszego spotkania uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z pojęciami takimi jak: tożsamość, stereotyp, uprzedzenie oraz poznają mechanizm dyskryminacji. Drugie spotkanie będzie dotyczyło form przeciwdziałania dyskryminacji i wypracowywania adekwatnych dla środowiska szkolnego metod pracy z uczniami/uczennicami w tym obszarze.

Warsztaty będą prowadzone metodami aktywnymi, zgodnie z metodą uczenia się przez doświadczenie. Integralną częścią każdego spotkanie będzie odniesienie się do doświadczeń zawodowych osób uczestniczących w warsztatach.

Terminy i miejsca, w których odbywają się warsztaty:
  • Gniezno - Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - 6 i 13 listopada 2017 r. godz. 16.00-20.00
  • Poznań - Centrum Kultury ZAMEK - 10 i 17 października godz.16.00-20.00
  • Rawicz - Szkoła Podstawowa nr 6 - 8 i 15 listopada 2017 r. godz.16.00-20.00
  • Wronki - Wroniecki Ośrodek Kultury - 11 i 18 października godz.16.00-20.00

Liczba miejsc jest ograniczona, warsztaty są bezpłatne.

Prowadzące:
Martyna Markiewicz - trenerka antydyskryminacyjna i praw człowieka, koordynatorka projektów edukacyjnych i animacyjnych. Współpracuje z nauczycielami i nauczycielkami m.in. jako trenerka i autorka scenariuszy lekcji w projekcie Dramowa Akademia Antydyskryminacyjna czy koordynatorka sieci Szkolnych Grup i Maratonu Pisania Listów Amnesty International.

Lena Bielska - założycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i wielokulturową. Aktywistka Sieci Herstorycznej, doktorantka UMCS. Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i consent, trenerka dramy stosowanej. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

Magda Szewciów - certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, jako trenerka zajmuje się także edukacją z zakresu różnorodności, równości płci a także przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji. Ukończyła Kurs Trenerski w Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, Szkołę Dramy Stosowanej I Stopnia, Akademię Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych oraz Szkołę Gender Mainstreaming IBL PAN.

"MECHANIZM DYSKRYMINACJI - warsztat edukacyjny" dofinansowano w ramach programu "Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.
 
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno