Logo

Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki?

Artykuł dodany: Wtorek, 31 października 2017
Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki?
REKLAMA

MPK podpisało umowę na zakup 12 nowych autobusów. Pracownicy alarmują, że na pojazdach już teraz nie ma kto jeździć.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej, Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" oraz Związek Zawodowy "Współodpowiedzialność" wystosowały pismo do Zarządu MPK Gniezno, w którym wyrażają swoje obawy m.in. wywołane zwolnieniami pracowników, brakiem nowych kierowców oraz planów Spółki na najbliższe miesiące, m.in. związanych z zakupem nowych autobusów. Przedstawiciele Związków chcą spotkania z Prezydentem Miasta Gniezna. Rozważają również oflagowanie zakładu.

Tymczasem do naszej redakcji docierają informacje o odwoływanych kursach oraz zmianach w rozkładach jazdy. Dzisiejszy kurs linii nr 2 Poznańska - Wierzbiczany o godz. 8.25 został odwołany - informuje nas jeden z pracowników MPK, który zastrzega sobie anonimowość. Również Czytelnicy powiadomili nas o kolejnym, a właściwie wcześniejszym autobusie, który nie pojawił się na przystanku. O godz. 5.21 z przystanku przy ul. Roosevelta powinien odjechać autobus linii nr 9, który jedzie w kierunku ulicy Witkowskiej - mówi gnieźnianka. Niestety kursu nie było. Czekaliśmy aż do 5.37 na autobus nr 17. Ja musiałam wysiąść znacznie bliżej i iść do pracy kilometr pieszo. Spóźniłam się ok. 45 minut.

W poniedziałek na trasę nie wyjechały popołudniowe kursy linii nr 23 oraz wypadły niektóre popołudniowe kursy linii nr 9 i 17.

Na przystankach pojawiły się również komunikaty o skracaniu odcinkach tras poszczególnych linii. Można odnieść wrażenie, że w MPK zapanował chaos komunikacyjny. Pasażerowie sami muszą wyliczać, o której godzinie autobus pojawi się na przystanku ... o ile w ogóle się pojawi.
tekst: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (25)

Członek
07.11.2017 08:54

Co na to Prezydent? Ile mają za radę nadzorcza diet?

Odpowiedz
Endriu
06.11.2017 20:29

Hejka hejterzy. Coście się tak przykuli do MPK-owców to żeście o tym nie wiedzieli że tam tak mało zarabiają teraz na wszystkich psy wieszacie.Dajcie spokój oni sobie poradzą bez waszych bzdurnych komentarzach ....

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Tadeusz - 08.11.2017 04:52

A gdzie zarabiają dużo ? Firmę proszę podać . Skorzystam

Komisja rewizyjna do pracy
04.11.2017 13:57

O co chodzi z tym pokojem w hotelu ????!

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Pasażer - 06.11.2017 07:45

Jak jest to możliwe żeby wynajmować pokój za nasze podatki budzik coś nie tak

Kierowca - 05.11.2017 21:39

Facet napoleon kasuje ponad 17 kola na miesiac a jeszcze bierze pokoje w feniks na koszt mpk

Kierowca
04.11.2017 11:37

Co z tymi zwiazkami? Prezes powiedzial nie flagowac? Pan flach nie flaguje? Czy spotkanie budzka w przyszly wtorek z grupka mpk zamiecie sprawe pod dywan? Czy radni dbaja o interes spoleczny tj jak wykonywany jest budzet, za co miasto placi mpk i czy mpk wywiazuje sie ze zobowiazan? Panie budsik obudz siebie i rade miasta? Mieszkancy czekaja na normalna komunikacje miejska. To pan 12 lat zarzadzal mpk.

Odpowiedz
Robert
02.11.2017 22:09

Uwaga hit. LEWACKI BETON Gnieźnieński czyli SLD I Patologia Obywatelska z JUDASZ, TOMASZEWSKI I KUJAWA reszta patologii która rządzi przez 20 lat w naszym mieście łączą siły ŁĄCZĄC SIĘ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ujawniajac przy tym,że nas oszukiwali przez te wszystkie lata. To zawsze była jedna wspólna mafia. Obudźmy to miasto i rozwalmy beton komuny. Koniec z lewactwem Patologii Obywatelskiej i Sld.
Oni zawłaszczyli to miasto. Urząd miasta SLD-PO, URBIS, URZĄD DRÓG POWIATOWYCH, WODOCIĄGI, no i rodzynek: SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA. PROKURATURA JUŻ ZAJMUJE SIĘ SPRAWĄ SZTUCZNEGO STANOWISKA KOWALSKIEGO. MAFIA PO-SLD NIEDŁUGO ZACZNĄ SIĘ ZATRZYMANIA I GŁOŚNE NAZWISKA....

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Chuck Norris - 03.11.2017 03:45

Dzięki ROBERT za super konkretny komentarz !!! Wreszcie odezwałeś się konkretnym i zrozumiałym językiem,podobnym do mojego >> bo do tego bydła bolszewicko-platformerskiego tak trzeba pisać i mówić aby zagubiona część społeczeństwa zrozumiała co trzeba z tym bydłem zrobić w listopadzie 2018r.
Gorzej,bo do tego betonu komuny należy pseudo-poseł PiS Dolata ze swoją przymuloną marionetką-starościną więc jest to wielki problem dla prawicowego społeczeństwa Gniezna aby w wyborach wiedziało JAK ODDZIELIĆ ZIARNO PiSu OD PLEW UKRYTYCH POD SZYLDEM PiSu ???
Oby spełniły się Twoje wiadomości o zatrzymaniach głośnych nazwisk w Gnz ale ja jak nie usłyszę o poważnym oczyszczeniu prokuratury w Poznaniu,to tak szybko nie uwierzę w konkretne działania prokuraturki gnieźnieńskiej.

Kierowca
02.11.2017 19:08

Budzik zna sprawe mpk lepiej niż ktokolwiek. W piatek prezes mpk oswiadczyl ze mpk w 2016 mialo straty 380ty w tym juz 500tys. Czy w 2016 prezes otrzymal 3* premie roczna? Ile premii otrzyma w tym roku? Czy mpk musi placic za noclegi prezesa mpk w hotu feniks?

Odpowiedz
Michu
02.11.2017 15:57

Przynajmniej radni z PiSu się interesują tematem i rozmawiają z kierowcami, za to Pan Prezydent nawet się z nimi nie spotkał, tak oto dba o firmę matkę.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Czytelnik - 03.11.2017 15:07

Premierka z waszej partii dała przykład. Też z lekarzami rezydentami się nie spotkała. Nauka idzie z góry, to czemu się dziwicie?

Wyborca PIS
02.11.2017 12:45

PIS załatwił temat lekarzy rezydentów. Bez podwyżki. Bez rozmowy z nimi. Tu powinno być podobnie :) Skoro PIS ma rację i ma już prawie 60 procent w sondażach.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Cała reszta - 02.11.2017 17:29

Hahaha , . Chyba tylko od zwolenników PiS.. z Małopolski, Podkarpacia i bloku wschodniego.

Tosia
02.11.2017 12:02

Chcą pracować ale za normalne pieniądze. Kierowca z 30 letnim stażem nie ma 3000 brutto.

Odpowiedz
Kazek
01.11.2017 22:24

nie chca pracowac to niech nie pracuja. przydalby sie pis. podobnie jak z lekarzami - rezydentami. nie ma tematu w tej chwili

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Krystyna - 02.11.2017 10:41

Kazek, zmiataj na zachód. Po co tutaj siedzisz i Bredzisz wyznawo pisu. Nie choruj, bo znowu będziesz bredzil, że nie ma kto leczyć. PiS cię wyleczy.

P. Jóżwiak
01.11.2017 14:19

Prezes MPK do wymiany.To nie człowiek na tym stanowisku .Od początku tak
przewidziałem że się nie nadaje na to stanowisko i wypełniło się.Wstyd temu kto go mianował!!

Odpowiedz
Roman
01.11.2017 10:19

Dziadoskie płace to prawdziwy powód

Odpowiedz
Kierowca
31.10.2017 22:04

Z komunikatu jasno wynika, że kursy linii 2,3 zostały skrócone. Jeśli osoby posiadające bilet miesięczny na jedną linie skorzystałyby z innych linii narażone byłyby na mandacik. Mpk nie zamieściło informacji, że można korzystać z innych linii celem dojajdu do celu. Tak budzik budzi miasto? Trzeba wcześniej wstać by pieszo zdąrzyć do lracy lub szkoły.

Odpowiedz
Pasażerka
31.10.2017 22:01

Pretensje że musieli spacerować pieszo kilometr, a mieszkańcy Dalek już ponad rok nie mają dojazdu na Winiary w weekend i trzeba spacerować jakieś 6km x2, i żadne pisma do Prezydenta czy MPK nic nie dają. Ciekawe po co im autobusy jak z ludzi nic sobie nie robią, mają wszystkich w nosie, więc pracownicy też mają ich gdzieś.

Odpowiedz
Szofer
31.10.2017 16:28

Urząd pracy chętnie zrobi Tobie kategorie D i możesz podpisać lojalke na 5 lat

Odpowiedz
Shredder
31.10.2017 15:35

Jak co się dzieje? Szuka się głupców, co by robili za 2500 zł jak w większości gnieźnieńskich zakładów...

Odpowiedz
Chuck Norris
31.10.2017 15:15

FLAGOWY OKRĘT zbudowany przez prezydenta Tomka TRZEBA OFLAGOWAĆ !!!

Odpowiedz
Dawit 1987
31.10.2017 11:58

moze jakiś kurs zawodowy na kierowce autobusu z prawem jazdy byście zrobili za nasze pieniądze z podatków lub własnych funduszy to by miał kto jezdzić:)

Odpowiedz