Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki?

Wtorek, 31 października 2017
  • Co dzieje się w gnieźnieńskim MPK? Czy dojdzie do oflagowania Spółki?
REKLAMA

MPK podpisało umowę na zakup 12 nowych autobusów. Pracownicy alarmują, że na pojazdach już teraz nie ma kto jeździć.

Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej, Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" oraz Związek Zawodowy "Współodpowiedzialność" wystosowały pismo do Zarządu MPK Gniezno, w którym wyrażają swoje obawy m.in. wywołane zwolnieniami pracowników, brakiem nowych kierowców oraz planów Spółki na najbliższe miesiące, m.in. związanych z zakupem nowych autobusów. Przedstawiciele Związków chcą spotkania z Prezydentem Miasta Gniezna. Rozważają również oflagowanie zakładu.

Tymczasem do naszej redakcji docierają informacje o odwoływanych kursach oraz zmianach w rozkładach jazdy. Dzisiejszy kurs linii nr 2 Poznańska - Wierzbiczany o godz. 8.25 został odwołany - informuje nas jeden z pracowników MPK, który zastrzega sobie anonimowość. Również Czytelnicy powiadomili nas o kolejnym, a właściwie wcześniejszym autobusie, który nie pojawił się na przystanku. O godz. 5.21 z przystanku przy ul. Roosevelta powinien odjechać autobus linii nr 9, który jedzie w kierunku ulicy Witkowskiej - mówi gnieźnianka. Niestety kursu nie było. Czekaliśmy aż do 5.37 na autobus nr 17. Ja musiałam wysiąść znacznie bliżej i iść do pracy kilometr pieszo. Spóźniłam się ok. 45 minut.

W poniedziałek na trasę nie wyjechały popołudniowe kursy linii nr 23 oraz wypadły niektóre popołudniowe kursy linii nr 9 i 17.

Na przystankach pojawiły się również komunikaty o skracaniu odcinkach tras poszczególnych linii. Można odnieść wrażenie, że w MPK zapanował chaos komunikacyjny. Pasażerowie sami muszą wyliczać, o której godzinie autobus pojawi się na przystanku ... o ile w ogóle się pojawi.
tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(25)

  • 07.11.2017 08:54  Odpowiedz na komentarz

    Co na to Prezydent? Ile mają za radę nadzorcza diet?

  • 06.11.2017 20:29  Odpowiedz na komentarz

    Hejka hejterzy. Coście się tak przykuli do MPK-owców to żeście o tym nie wiedzieli że tam tak mało zarabiają teraz na wszystkich psy wieszacie.Dajcie spokój oni sobie poradzą bez waszych bzdurnych komentarzach ....

    08.11.2017 04:52

    A gdzie zarabiają dużo ? Firmę proszę podać . Skorzystam

  • O co chodzi z tym pokojem w hotelu ????!

    06.11.2017 07:45

    Jak jest to możliwe żeby wynajmować pokój za nasze podatki budzik coś nie tak

    05.11.2017 21:39

    Facet napoleon kasuje ponad 17 kola na miesiac a jeszcze bierze pokoje w feniks na koszt mpk

  • 04.11.2017 11:37  Odpowiedz na komentarz

    Co z tymi zwiazkami? Prezes powiedzial nie flagowac? Pan flach nie flaguje? Czy spotkanie budzka w przyszly wtorek z grupka mpk zamiecie sprawe pod dywan? Czy radni dbaja o interes spoleczny tj jak wykonywany jest budzet, za co miasto placi mpk i czy mpk wywiazuje sie ze zobowiazan? Panie budsik obudz siebie i rade miasta? Mieszkancy czekaja na normalna komunikacje miejska. To pan 12 lat zarzadzal mpk.

  • 02.11.2017 22:09  Odpowiedz na komentarz

    Uwaga hit. LEWACKI BETON Gnieźnieński czyli SLD I Patologia Obywatelska z JUDASZ, TOMASZEWSKI I KUJAWA reszta patologii która rządzi przez 20 lat w naszym mieście łączą siły ŁĄCZĄC SIĘ W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH ujawniajac przy tym,że nas oszukiwali przez te wszystkie lata. To zawsze była jedna wspólna mafia. Obudźmy to miasto i rozwalmy beton komuny. Koniec z lewactwem Patologii Obywatelskiej i Sld.
    Oni zawłaszczyli to miasto. Urząd miasta SLD-PO, URBIS, URZĄD DRÓG POWIATOWYCH, WODOCIĄGI, no i rodzynek: SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA. PROKURATURA JUŻ ZAJMUJE SIĘ SPRAWĄ SZTUCZNEGO STANOWISKA KOWALSKIEGO. MAFIA PO-SLD NIEDŁUGO ZACZNĄ SIĘ ZATRZYMANIA I GŁOŚNE NAZWISKA....

    03.11.2017 03:45

    Dzięki ROBERT za super konkretny komentarz !!! Wreszcie odezwałeś się konkretnym i zrozumiałym językiem,podobnym do mojego >> bo do tego bydła bolszewicko-platformerskiego tak trzeba pisać i mówić aby zagubiona część społeczeństwa zrozumiała co trzeba z tym bydłem zrobić w listopadzie 2018r.
    Gorzej,bo do tego betonu komuny należy pseudo-poseł PiS Dolata ze swoją przymuloną marionetką-starościną więc jest to wielki problem dla prawicowego społeczeństwa Gniezna aby w wyborach wiedziało JAK ODDZIELIĆ ZIARNO PiSu OD PLEW UKRYTYCH POD SZYLDEM PiSu ???
    Oby spełniły się Twoje wiadomości o zatrzymaniach głośnych nazwisk w Gnz ale ja jak nie usłyszę o poważnym oczyszczeniu prokuratury w Poznaniu,to tak szybko nie uwierzę w konkretne działania prokuraturki gnieźnieńskiej.

  • 02.11.2017 19:08  Odpowiedz na komentarz

    Budzik zna sprawe mpk lepiej niż ktokolwiek. W piatek prezes mpk oswiadczyl ze mpk w 2016 mialo straty 380ty w tym juz 500tys. Czy w 2016 prezes otrzymal 3* premie roczna? Ile premii otrzyma w tym roku? Czy mpk musi placic za noclegi prezesa mpk w hotu feniks?

  • 02.11.2017 15:57  Odpowiedz na komentarz

    Przynajmniej radni z PiSu się interesują tematem i rozmawiają z kierowcami, za to Pan Prezydent nawet się z nimi nie spotkał, tak oto dba o firmę matkę.

    03.11.2017 15:07

    Premierka z waszej partii dała przykład. Też z lekarzami rezydentami się nie spotkała. Nauka idzie z góry, to czemu się dziwicie?

  • PIS załatwił temat lekarzy rezydentów. Bez podwyżki. Bez rozmowy z nimi. Tu powinno być podobnie :) Skoro PIS ma rację i ma już prawie 60 procent w sondażach.

    02.11.2017 17:29

    Hahaha , . Chyba tylko od zwolenników PiS.. z Małopolski, Podkarpacia i bloku wschodniego.

  • 02.11.2017 12:02  Odpowiedz na komentarz

    Chcą pracować ale za normalne pieniądze. Kierowca z 30 letnim stażem nie ma 3000 brutto.

  • 01.11.2017 22:24  Odpowiedz na komentarz

    nie chca pracowac to niech nie pracuja. przydalby sie pis. podobnie jak z lekarzami - rezydentami. nie ma tematu w tej chwili

    02.11.2017 10:41

    Kazek, zmiataj na zachód. Po co tutaj siedzisz i Bredzisz wyznawo pisu. Nie choruj, bo znowu będziesz bredzil, że nie ma kto leczyć. PiS cię wyleczy.

  • Prezes MPK do wymiany.To nie człowiek na tym stanowisku .Od początku tak
    przewidziałem że się nie nadaje na to stanowisko i wypełniło się.Wstyd temu kto go mianował!!

  • 01.11.2017 10:19  Odpowiedz na komentarz

    Dziadoskie płace to prawdziwy powód

  • 31.10.2017 22:04  Odpowiedz na komentarz

    Z komunikatu jasno wynika, że kursy linii 2,3 zostały skrócone. Jeśli osoby posiadające bilet miesięczny na jedną linie skorzystałyby z innych linii narażone byłyby na mandacik. Mpk nie zamieściło informacji, że można korzystać z innych linii celem dojajdu do celu. Tak budzik budzi miasto? Trzeba wcześniej wstać by pieszo zdąrzyć do lracy lub szkoły.

  • 31.10.2017 22:01  Odpowiedz na komentarz

    Pretensje że musieli spacerować pieszo kilometr, a mieszkańcy Dalek już ponad rok nie mają dojazdu na Winiary w weekend i trzeba spacerować jakieś 6km x2, i żadne pisma do Prezydenta czy MPK nic nie dają. Ciekawe po co im autobusy jak z ludzi nic sobie nie robią, mają wszystkich w nosie, więc pracownicy też mają ich gdzieś.

  • 31.10.2017 16:28  Odpowiedz na komentarz

    Urząd pracy chętnie zrobi Tobie kategorie D i możesz podpisać lojalke na 5 lat

  • 31.10.2017 15:35  Odpowiedz na komentarz

    Jak co się dzieje? Szuka się głupców, co by robili za 2500 zł jak w większości gnieźnieńskich zakładów...

  • FLAGOWY OKRĘT zbudowany przez prezydenta Tomka TRZEBA OFLAGOWAĆ !!!

  • 31.10.2017 11:58  Odpowiedz na komentarz

    moze jakiś kurs zawodowy na kierowce autobusu z prawem jazdy byście zrobili za nasze pieniądze z podatków lub własnych funduszy to by miał kto jezdzić:)

PODOBNE TEMATY
Autobusem MPK na plaże w Skorzęcinie, Powidzu i Przybrodzinie! Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Gnieźnie ponownie uruchamia autobusy na plaże. W tym roku mieszkańcy... Środa, 30 maja 2018
Czy w Gnieźnie systematycznie wprowadzany jest totalitaryzm? Kolejny zakaz dla przedsiębiorców Podczas Sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach w dzielnicy... Środa, 30 maja 2018
Gnieźnieński kataryniarz odwiedzi dzieci w szpitalu! Potrzebni sponsorzy słodyczy 1 czerwca, z okazji dnia Dziecka, gnieźnieński kataryniarz odwiedzi Oddział Dziecięcy szpitala przy... Wtorek, 29 maja 2018
15 królików w komplecie! Trakt Królewski w Gnieźnie wzbogacił się o kolejne 4 króliki. Oznacza to, że 15 królików mamy już w... Wtorek, 29 maja 2018