Logo

REKLAMA
Plik banneru

Inwestycja w eSTeDe za ponad 5 mln zł

Artykuł dodany: Poniedziałek, 30 października 2017
Inwestycja w eSTeDe za ponad 5 mln zł
REKLAMA

Centrum Kultury "Scena to dziwna" otrzymało blisko 4 mln złotych dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Pozyskane środki finansowe pozwolą na gruntowną modernizację eSTeDe.

W ramach realizacji projektu pod nazwą "Zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum Kultury "Scena to dziwna" przy ul. Roosevelta 42 w Gnieźnie", wykonane zostaną kompleksowe roboty budowlane obejmujące cały budynek. Nowe oblicze zyska również scena i teren wokół eSTeDe. Do sztandarowych inwestycji powiatu gnieźnieńskiego, a więc rozbudowy szpitala, powstania Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz budowy hali sportowej przy ul. Sobieskiego, dołącza kolejna znacząca inwestycja - mówi Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Projekt rozbudowy i modernizacji Centrum Kultury Scena To Dziwna został wykonany według najnowszych standardów uniwersalnego projektowania, obowiązujących w XXI wieku, z pełnym dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, obiekt w przeważającej części wykorzysta grę szkła i światła. Będzie to z pewnością prawdziwa perełka, spośród obiektów kulturalnych na mapie powiatu gnieźnieńskiego. Wielkie podziękowania należą się pracownikom zarówno centrum kultury, jak i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, a w szczególności panu dyrektorowi Krzysztofowi Kanoniczakowi za pracę nad projektem, skonstruowaniem wniosku o dofinansowanie oraz przygotowaniem skutecznego odwołania.

Remont placówki rozpocznie się prawdopodobnie na początku przyszłego roku i potrwa do późnej jesieni. Otrzymanie tak znaczących środków finansowych pozwoli na prawdziwą architektoniczną rewolucję w eSTeDe - informuje Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury Scena To Dziwna. Poza niezbędnym unowocześnieniem budynku, który od 30 lat nie przechodził gruntownych remontów, pojawi się w nim winda dla niepełnosprawnych, a także klimatyzacja. Co ciekawe w okresie międzywojennym na terenie dzisiejszego eSTeDe odbywały się targi kwiatowe i do tego też chcemy w jakimś sensie nawiązać. Kolejnymi nietuzinkowymi rozwiązaniami będą aranżacja parteru, który zamieni się właściwie w wielkie akwarium, miejsce na uprawy pro-eko oraz stworzona zostanie możliwość całodobowego wejścia na teren centrum.

Łączna kwota projektu to ponad 5 mln zł, z czego 1,6 mln zagwarantowały władze Powiatu Gnieźnieńskiego. To ogromny sukces zarówno powiatu gnieźnieńskiego, jak i osób odpowiedzialnych za opracowanie szczegółowych założeń projektowych - mówi Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. Zarząd Powiatu dąży do wykorzystania wszelkich możliwych źródeł zewnętrznego dofinansowania swoich inwestycji. To kolejna z nich, która dzięki przemyślanej i spójnej wizji doczeka się realizacji. Chciałbym bardzo podziękować władzom samorządowym województwa wielkopolskiego, a także komisji oceniającej wniosek pod względem formalnym oraz merytorycznym za docenienie wartości gnieźnieńskiego projektu.

Przystępując do tego projektu mieliśmy jasny cel, aby eSTeDe uzyskało nowe oblicze. Stąd też decyzja Zarządu Powiatu o zabezpieczeniu wkładu własnego z przeznaczeniem na finansowe wsparcie inwestycji. Każde takie działanie z udziałem środków zewnętrznych jest bowiem szczególnie wspierane przez Zarząd Powiatu - mówi Maria Suplicka, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Chcemy stworzyć nowe centrum kultury z możliwościami i niepowtarzalną ofertą dla uczestników od zera do stu lat.
 
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno