Logo
Najnowsze artykuły

Niesamowita ekipa Inochi Gniezno - 13 medali w Inowrocławiu

Artykuł dodany: Niedziela, 29 października 2017
Niesamowita ekipa Inochi Gniezno - 13 medali w Inowrocławiu
REKLAMA

28 października zawodnicy Inochi Gniezno wyruszyli do Inowrocławia na II Ogólnopolski Turniej Karate Solno Cup 2017.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Rywalizację rozpoczęły dziewczęta w konkurencji kata drużynowe w składzie: Alicja Kaszyńska, Maria Nawrot, Jolanta Woźniak zdobywając na dobry początek złoty medal i pokonując wszystkie pozostałe zespoły.

Następnie w konkurencji kata ind. dziewcząt 7 lat białe pasy wszystkie cztery zawodniczki Inochi  w walkach finałowych rywalizowały o poszczególne medale zdobywają: złoto Barbara Cieślińska, srebro Adrianna Pilipczuk, brąz Zuzanna Gbur i Hanna Staniszewska. Dziewczęta startowały też w kategorii kata ind. dziewcząt 7 lat open i tu również cała czwórka pokonując rywalki z wyższymi stopniami wywalczyła finał, a klasyfikacja medalowa tym razem wyglądała następująco: złoto Barbara Cieślińska, srebro Zuzanna Gbur, brąz Adrianna Pilipczuk i Hanna Staniszewska. Dziewczyny nie pozostawiły koleżankom z innych klubów żadnych złudzeń, że były tego dnia najlepsze.

W kata ind. dziewcząt 8-9 lata żółte pasy starowały cztery starsze zawodniczki Klubu: Natalia Gośka, Alicja Kaszyńska, Maria Nawrot i Jolanta Woźniak. Pokazały bardzo wysoki poziom wygrywając po kilka swoich walk, ale tylko Jolanta dotarła do półfinału i wywalczyła brązowy medal. Dziewczęta startowały też w kategorii kata ind. dziewcząt 8-9 lat open i niewiele zabrakło im do medali.

Brązowy medal wywalczyła w kata ind. dziewcząt 8-9 lat białe pasy Roksana Kujawska, a sensei Marta Pawłowska w kata ind. seniorek zdobyła srebro.

 Mimo długiego oczekiwania na start ostatniego zawodnika Arkadiusza Kwaśniewskiego w konkurencji kumite ind. młodzików 12-13 lat emocji nie zabrakło do końca. W pierwszej walce przegrywając 1:3 pod koniec walki próbował zdobyć prowadzenie walcząc nie tylko z przeciwnikiem, ale również z czasem i w ostatniej sekundzie wykonał piękne kopnięcie mawashi-geri zdobywając ippon (3 punkty) i ostatecznie wygrywając walkę z wynikiem 4:3. Następne walki Arkadiusza przebiegały już spokojniej i po kolejnych zwycięstwach zdobył złoty medal.

W zawodach uczestniczyli również Bartosz Kubasik, Filip Paluch, Kacper Mazur, Michał Bartz i Julita Bartz, którzy tym razem nie wywalczyli medali, ale pokazali się od bardzo dobrej strony.

Bardzo dziękujemy firmie MAXI-TAXI i salonik fryzjersko-kosmetyczny za sfinansowanie startu zawodników Klubu.
tekst: Karate Inochi Gniezno
foto: Karate Inochi Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno