Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Czwartek, 26 października 2017
  • Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrała się na przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazała pieniędzy.

Wczoraj, 25 października, gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali informację od mężczyzny, który powiedział, że w godzinach popołudniowych rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który wraz ze swoją matką (a córką zgłaszającego) miał mieć wypadek drogowy, jest na komendzie i potrzebuje 50 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Początkowo pokrzywdzony uwierzył w opowieść o wypadku i udał się banku. Podejrzeń nabrała jednak kasjerka i to dzięki niej nie doszło do przestępstwa.

Policjanci otrzymali jeszcze dwa inne telefony od seniorów, którzy na szczęście nie dali się zwieść i nie przekazali pieniędzy oszustom.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc, podszywali się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym prosili o wsparcie finansowe.
 
APELUJEMY DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ!
Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał.

Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • Pięć lat już badają klucze czy były oryginały czy dorabiane

  • Starsi ludzie wszędzie pierwsi. Podpisują różne dziwne rzeczy o aborcji , o tabletce po czy przed, o handlu, bo tak jakby ich to dotyczyło . Ale tam gdzie mają głowa ruszyć i nie dać się wpuszczać w maliny, to nie wiedzą co robić.Dają kasę swojego życia zlodziejom. Ich sprawa. Niech czytają więcej. Niech dzieci edukują swoje babcie i dziadków ! Dziadkowie niech dadzą te pieniądze nagromadzone na tzw. kupke , dzieciom, wnukom i po problemie. Dla oszustów nie będzie.

  • Czy to problem dla ustalenia właściciela telefonu, bezimiennych już nie ma...no chyba że zagranica lub stacjonarne bez kamerek.

PODOBNE TEMATY
Zakaz stadionowy na 3 lata i 6 miesięcy ograniczenia wolności za odpalenie racy Mężczyzna, który w sobotę, 16 marca, podczas meczu Mieszka Gniezno z KKS Lech II Poznań odpalił racę... Niedziela, 24 marca 2019
Zginął młody, ambitny człowiek. To był nieszczęśliwy wypadek W piątek, w godzinach wieczornych na os. Jagiellońskim w Gnieźnie doszło do nieszczęśliwego wypadku.... Niedziela, 24 marca 2019
17 zastępów Straży Pożarnej gasiło las w Cielimowie W piątek o godzinie 13:15 jednostki Straży Pożarnej z całego powiatu gnieźnieńskiego udały się na miejsce... Sobota, 23 marca 2019
Samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Z wieżowca wypadł mężczyzna W piątek ok. godz. 18.30 do służb ratunkowych wpłynęła informacja o mężczyźnie, który wypadł lub wyskoczył... Piątek, 22 marca 2019