Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Czwartek, 26 października 2017
  • Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrała się na przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazała pieniędzy.

Wczoraj, 25 października, gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali informację od mężczyzny, który powiedział, że w godzinach popołudniowych rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który wraz ze swoją matką (a córką zgłaszającego) miał mieć wypadek drogowy, jest na komendzie i potrzebuje 50 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Początkowo pokrzywdzony uwierzył w opowieść o wypadku i udał się banku. Podejrzeń nabrała jednak kasjerka i to dzięki niej nie doszło do przestępstwa.

Policjanci otrzymali jeszcze dwa inne telefony od seniorów, którzy na szczęście nie dali się zwieść i nie przekazali pieniędzy oszustom.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc, podszywali się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym prosili o wsparcie finansowe.
 
APELUJEMY DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ!
Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał.

Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • Pięć lat już badają klucze czy były oryginały czy dorabiane

  • Starsi ludzie wszędzie pierwsi. Podpisują różne dziwne rzeczy o aborcji , o tabletce po czy przed, o handlu, bo tak jakby ich to dotyczyło . Ale tam gdzie mają głowa ruszyć i nie dać się wpuszczać w maliny, to nie wiedzą co robić.Dają kasę swojego życia zlodziejom. Ich sprawa. Niech czytają więcej. Niech dzieci edukują swoje babcie i dziadków ! Dziadkowie niech dadzą te pieniądze nagromadzone na tzw. kupke , dzieciom, wnukom i po problemie. Dla oszustów nie będzie.

  • Czy to problem dla ustalenia właściciela telefonu, bezimiennych już nie ma...no chyba że zagranica lub stacjonarne bez kamerek.

PODOBNE TEMATY
Oszuści znów dzwonią Oszuści znów zaatakowali w Gnieźnie. Dzwonią i podają się za funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa... Piątek, 18 stycznia 2019
7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych Gnieźnieńscy policjanci ruchu drogowego przy współudziale inspektorów transportu drogowego przeprowadzili... Czwartek, 17 stycznia 2019
Strażacy ochotnicy podnosili swoje kompetencje 12 stycznia w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie miało miejsce szkolenie dla 52 wolontariuszy... Wtorek, 15 stycznia 2019
Jedna osoba ranna w pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie Dzisiaj ok godz. 10.40 służby ratunkowe zostały powiadomione o pożarze mieszkanie przy ul. Sobieskiego... Wtorek, 15 stycznia 2019