Logo
Najnowsze artykuły

Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Artykuł dodany: Czwartek, 26 października 2017
Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze
REKLAMA

Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrała się na przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazała pieniędzy.

Wczoraj, 25 października, gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali informację od mężczyzny, który powiedział, że w godzinach popołudniowych rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który wraz ze swoją matką (a córką zgłaszającego) miał mieć wypadek drogowy, jest na komendzie i potrzebuje 50 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Początkowo pokrzywdzony uwierzył w opowieść o wypadku i udał się banku. Podejrzeń nabrała jednak kasjerka i to dzięki niej nie doszło do przestępstwa.

Policjanci otrzymali jeszcze dwa inne telefony od seniorów, którzy na szczęście nie dali się zwieść i nie przekazali pieniędzy oszustom.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc, podszywali się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym prosili o wsparcie finansowe.
 
APELUJEMY DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ!
Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał.

Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (3)

Właściciel
27.10.2017 09:10

Pięć lat już badają klucze czy były oryginały czy dorabiane

Odpowiedz
Kwiaciarka
27.10.2017 08:34

Starsi ludzie wszędzie pierwsi. Podpisują różne dziwne rzeczy o aborcji , o tabletce po czy przed, o handlu, bo tak jakby ich to dotyczyło . Ale tam gdzie mają głowa ruszyć i nie dać się wpuszczać w maliny, to nie wiedzą co robić.Dają kasę swojego życia zlodziejom. Ich sprawa. Niech czytają więcej. Niech dzieci edukują swoje babcie i dziadków ! Dziadkowie niech dadzą te pieniądze nagromadzone na tzw. kupke , dzieciom, wnukom i po problemie. Dla oszustów nie będzie.

Odpowiedz
Wolno pytać
26.10.2017 21:44

Czy to problem dla ustalenia właściciela telefonu, bezimiennych już nie ma...no chyba że zagranica lub stacjonarne bez kamerek.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno