Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze

Czwartek, 26 października 2017
  • Fałszywy wnuczek znów próbował wyłudzić pieniądze
REKLAMA

Gnieźnieńscy policjanci wczoraj odnotowali 3 zgłoszenia usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. "wnuczka". Na szczęście żadna z osób (w jednym przypadku dzięki kasjerce banku), do której dzwonili oszuści nie nabrała się na przedstawioną im wersję wydarzeń i nie przekazała pieniędzy.

Wczoraj, 25 października, gnieźnieńscy funkcjonariusze otrzymali informację od mężczyzny, który powiedział, że w godzinach popołudniowych rozmawiał telefonicznie z mężczyzną podającym się za jego wnuczka, który wraz ze swoją matką (a córką zgłaszającego) miał mieć wypadek drogowy, jest na komendzie i potrzebuje 50 tysięcy złotych na załatwienie sprawy. Początkowo pokrzywdzony uwierzył w opowieść o wypadku i udał się banku. Podejrzeń nabrała jednak kasjerka i to dzięki niej nie doszło do przestępstwa.

Policjanci otrzymali jeszcze dwa inne telefony od seniorów, którzy na szczęście nie dali się zwieść i nie przekazali pieniędzy oszustom.

Sposób działania sprawców w każdym przypadku był bardzo podobny. Mężczyzna lub kobieta dzwoniąc, podszywali się pod członka rodziny i przekazując informację o zdarzeniu losowym prosili o wsparcie finansowe.
 
APELUJEMY DO PAŃSTWA O ROZWAGĘ!
Sprawdźcie czy faktycznie członek rodziny miał wypadek lub inne zdarzenie i potrzebuje pomocy. Nie bójcie się powiedzieć rozmówcy, aby zadzwonił za chwilę, gdyż musicie potwierdzić informację którą wam przekazał.

Informujmy o tego rodzaju sytuacjach swoich bliskich zwłaszcza osoby starsze i przestrzegajmy, aby nie dały się zwieść i nie padły ofiarą oszustów.
 
źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • Pięć lat już badają klucze czy były oryginały czy dorabiane

  • Starsi ludzie wszędzie pierwsi. Podpisują różne dziwne rzeczy o aborcji , o tabletce po czy przed, o handlu, bo tak jakby ich to dotyczyło . Ale tam gdzie mają głowa ruszyć i nie dać się wpuszczać w maliny, to nie wiedzą co robić.Dają kasę swojego życia zlodziejom. Ich sprawa. Niech czytają więcej. Niech dzieci edukują swoje babcie i dziadków ! Dziadkowie niech dadzą te pieniądze nagromadzone na tzw. kupke , dzieciom, wnukom i po problemie. Dla oszustów nie będzie.

  • Czy to problem dla ustalenia właściciela telefonu, bezimiennych już nie ma...no chyba że zagranica lub stacjonarne bez kamerek.

PODOBNE TEMATY
Ciemna strona Gniezna! Morderstwa, wypadki, gwałty Rafał Jurke, przewodnik turystyczny, miłośnik Gniezna i regionu pracuje nad książką, w której zawarte... Czwartek, 15 listopada 2018
Rodzina cudem uniknęła śmierci! W budynku był "cichy zabójca" W czwartek o godzinie 7.14 służby ratunkowe zostały zadysponowane do miejscowości Karniszewo (gm. Mieleszyn)... Czwartek, 15 listopada 2018
Policjant z biało-czerwoną flagą nad Gnieznem Dla upamiętnienia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę czterech spadochroniarzy... Środa, 14 listopada 2018
18-latek bez prawa jazdy zabił psa na molo w Skorzęcinie W niedzielę, 11 listopada, na molo w Skorzęcinie doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 18-latek... Wtorek, 13 listopada 2018