Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

9 pokazów specjalnych na 11. "Offeliadzie"

Czwartek, 26 października 2017
  • 9 pokazów specjalnych na 11.

Widzowie Festiwalu Filmowego "Offeliada" co roku mają okazję nie tylko zapoznać się z najświeższymi produkcjami offowymi pokazywanymi w ramach konkursu, ale także zobaczyć nagradzane produkcje, które trudno na co dzień obejrzeć w multipleksach. W tym roku organizatorzy przygotowali aż dziewięć takich pokazów specjalnych.

Wściekłość (2016), reż. Michał Węgrzyn, 2.11.2017 (czwartek), godz. 18:30
Historia Adama, trzydziestoparoletniego prezentera telewizji, męża pięknej Edyty i ojca dwójki małych dzieci, uwikłanego w skomplikowane relacje rodzinno-zawodowe. Podczas joggingu wzdłuż warszawskiej obwodnicy, bohater prowadzi rozmowy telefoniczne z najbliższymi i współpracownikami, które odsłaniają jego tajemnice. Nieprzewidywalny ciąg wydarzeń wieczoru kwestionuje jego dotychczasowe życiowe wybory. Film stawia pytania o granice ludzkiej uczciwości wobec siebie i otoczenia oraz o cenę dążenia do sukcesu i samorealizacji.

Diversion End (2017), reż. Michał Krzywicki, 2.11.2017 (czwartek), godz. 20:15
Opowieść o Nieśmiałym złodziejaszku - Olegu - nieudolnie próbującym sprostać wymagającym potrzebom swojej kobiety, typowej femme fatale. Oleg, chcąc zabawić się z nią na jej sposób, pożycza od swojego kumpla policjanta broń. Podczas zabawy pistolet wypala i kobieta umiera. Oleg i Blaz mają teraz problem, który muszą rozwiązać. Na ich drodze stają dwie prostytutki, które tylko pogarszają ich sytuację. Z każdą godziną sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Historia ma miejsce w neonowej wersji Warszawy, stolicy Polski, która nie przypomina miasta, które znamy dziś.
Projekt nagrodzony Jantarem Nowej Generacji w Koszalinie jest hołdem dla kina lat 90-tych oraz pulpowych filmów klasy B.

Filmowe Podlasie Atakuje, 3.11.2017 (piątek), godz. 18:00
Niesamowity zestaw niezależnych filmów, które przyjadą do nas prosto z krainy Żubra! Podlasie to bowiem nie tylko natura, lasy i żaby. Jest tam mnóstwo twórczych i pomysłowych osób. Akcja pokazuje, że chcieć to móc, że trzeba działać, gdyż można wypłynąć z każdego miejsca. Siłą FPA jest różnorodność twórców, tematów jakie poruszają, doświadczenia i styli.

Wszystkie nieprzespane noce (2016), reż. Michał Marczak, 3.11.2017 (piątek), godz. 19:00
Portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów "Niewinnych czarodziejów" Andrzeja Wajdy.
Zabawa nocą do utraty tchu, intensywne stany zakochania, pożądania i samotności, rozmowy o rzeczach błahych i najistotniejszych, upojenie alkoholem i miłością, emocjonalny tygiel - hipnotyzująca kamera Michała Marczaka żywi się tym, co jest esencją życia młodych ludzi. Wszystkie nieprzespane noce to jedyny w swoim rodzaju hołd złożony młodości - nieprzewidywalnej i dynamicznej, ale również często zagubionej i bojącej się jutra. Opis za: www.filmpolski.pl
Film nagrodzony m.in. na festiwalach Sundance oraz Nowe Horyzonty.

Plac zabaw (2016), reż. Bartosz M. Kowalski, 3.11.2017 (piątek), godz. 20:45
Koniec roku szkolnego w prowincjonalnym mieście. Dla 12-letniej Gabrysi to ostatnia szansa, by wyznać miłość koledze z klasy. Dziewczynka aranżuje sekretne spotkanie i szantażem zmusza chłopca, żeby się na nie stawił. Ale to, co miało być intymną rozmową wymyka się spod kontroli i wiedzie do nieoczekiwanych rezultatów. Film inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Jakie są przyczyny dziecięcej psychopatii? Czy potrafimy znaleźć odpowiedź na to pytanie? Opis za: www.filmpolski.pl
Film nagrodzony m.in. Wielkim Jantarem na festiwalu Młodzi i film oraz w konkursie "1-2" na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Pociecha (2016), reż. Paweł Podlejski, 4.11.2017 (sobota), godz. 9:00
Patryk wrócił po 20 latach w Niemczech do Polski. Miał wielkie plany, ale teraz żyje z nauczania niemieckiego, bo z czegoś trzeba żyć. Paulina jest młoda i chce wyjechać właśnie tam - do Niemiec. Jej nagłe pojawienie się w życiu Patryka konfrontuje go z przeszłością, o której wolałby nie pamiętać.

Butterfly Kisses (2017), reż. Rafał Kapeliński, 4.11.2017 (sobota), godz. 17:00
Świat Jake'a i jego dwóch kolegów to świat, w którym dominuje szarość wzbogacona seksem i porno. Każdy z nich ma swoje demony, ale Jake ponad to ma sekret, którego nie może nikomu wyjawić. Opis za: www.filmpolski.pl
Film nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem festiwalu Berlinale oraz Jantarem im. Stanisława Różewicza na festiwalu Młodzi i film.

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham (2016), reż. Paweł Łoziński, 4.11.2017 (sobota), godz. 19:00
Film przewodniczącego jury tegorocznej Offeliady jest zapisem niełatwego procesu uzdrawiania więzi matki i córki. Spotykają się w gabinecie psychoterapeuty, który zabiera je w trudną podróż ku polepszeniu ich relacji. Obraz zdobył nagrody na festiwalach w Barcelonie, Tbilisi, Florencji oraz na wielu imprezach ogólnopolskich.

Żubr Pompik (2017), reż. Wiesław Zięba, 5.11.2017 (niedziela), godz. 10:00
Propozycja dla najmłodszych. Gdzieś w głębinach wielkiej, dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Właściwie to żuberek Pompik, jako że w porównaniu z innymi żubrami jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt się nadaje do tradycyjnych żubrzych zabaw w przepychanie rogami, wbęcywanie na drzewa czy żubrzego berka dookoła polany, ma za to inne zainteresowania. Pompik jest bowiem najbardziej ciekawskim ze zwierząt w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła niego, chce się wszystkiego dowiedzieć, wszystkiego dotknąć i o wszystkim sam się przekonać.
Producentem serii jest studio animacji EGoFILM, które zostało założone przez producentkę Ewelinę Gordziejuk. W działalności swojego studia producentka zamierza przede wszystkim skupić się na produkcjach serii dla najmłodszych. Jedną z produkcji studia jest właśnie serial "Żubr Pompik" powstający na podstawie książek Tomasza Samojlika. To ciepła, mądra opowieść dla dzieci i rodziców, pełna ciekawostek z życia zwierząt w lesie, ucząca tolerancji i szacunku dla przyrody.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Robert Biedroń już w sobotę odwiedzi Gniezno Jak informuje Wasze Radiom FM, Robert Biedroń podczas objazdu Wielkopolski zagości również w Gnieźnie.... Wtorek, 18 lutego 2020
11. Fantasmagoria: ponad 1 100 odwiedzających i 100 punktów programu Dziesięć sal tematycznych, wystawcy, konkursy oraz ciekawe wykłady - to wszystko czekało na uczestników... Wtorek, 11 lutego 2020
Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami! Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria bierze sobie do serca słowa ?od fanów dla fanów?. Już... Niedziela, 2 lutego 2020
Gnieźnieńska Lewica na inauguracji Kampanii Prezydenckiej Roberta Biedronia Przedstawiciele SLD i Wiosny z powiatu gnieźnieńskiego uczestniczyli 19 stycznia w inauguracji kampanii... Wtorek, 21 stycznia 2020