Logo

Lawina mandatów w dwa dni

Artykuł dodany: Czwartek, 26 października 2017
Lawina mandatów w dwa dni
REKLAMA

Piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. W dniach 23 i 24 października przeprowadzono kolejną edycję policyjnej akcji NURD ? czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.

W trakcie dwóch dni działań policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego wylegitymowali 154 osoby, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 141 wykroczeń. Policjanci zastosowali 12 pouczeń, zatrzymali 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do Sądu.

W trakcie działań policjanci zaobserwowali, iż dominują niebezpieczne zachowania wśród pieszych wobec pozostałych uczestników ruchu. Przejawia się to szczególnie w formie przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych, za to wykroczenie mandatem ukarane zostały 53 osoby.

Z kolei do najczęstszych naruszeń wśród rowerzystów należała jazda rowerem wzdłuż po chodniku.

Kierowcy pojazdów też nie pozostają bezkarni, 14 osób otrzymało mandat za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych czy rowerzystów.

Zadowalającym faktem jest, że w przypadku praw jazdy, mundurowi nie odnotowali przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą czy na drodze. Swoim nieodpowiednim zachowaniem i nie przestrzeganiem przepisów stwarzamy zagrożenie dla pozostałych uczestników. W takich sytuacjach czas reakcji i drogi hamowania jest znacznie krótszy, nie ryzykujmy utratą zdrowia lub życia!
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (2)

Z MIASTA
27.10.2017 07:25

Drodzy policjanci tylko nie uciekajcie już z miasta bo akcja odbębniona i mandatów na pieszych starczy do końca roku. Mieszkam w centrum i widzę tylko jak śmigacie z prędkością światła suszyć radarem na wylotówkach,a piesi i rowerzyści po chodnikach zabijaja się prawie o wasze radiowozy łamiąc pzepisy

Odpowiedz
A szkoda
26.10.2017 12:20

Niestety ale poza terenem zabudowanym bardzo często o zmroku spotyka się pieszych bez elementów odblaskowych i rowerzystów bez oświetlenia. Co gorsze, rowerzyści nawet w dzień w swych "cyklicznych uniformach" koloru czarnego, szarego są również słabo widoczni i wyłącznie za taki stan rzeczy jest winien ustawodawca, duży pojazd musi posiadać włączone oświetlenie a takie mało widoczne bez oświetlenia i elementów poprawiających widoczność.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno