Logo

"Samurajki" z Gniezna Klubowymi Wicemistrzyniami Europy!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 23 października 2017
REKLAMA

Z ogromnymi sukcesami wróciły zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno z Lublina, gdzie w dniach 20 - 22 października odbywał się V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym oraz Otwarte Klubowe Mistrzostwa Europy ORLEN 2017.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Do Lublina przybyli zawodnicy z 11 krajów. Do dalekiego Lublina pojechało również 5 zawodniczek AKT SAMURAJ. Na Puchar Europy Dzieci pojechały Maja Barczak oraz Wiktoria Łuczyńska. Na Klubowe Mistrzostwa Europy udały się nasze "niezniszczalne" Joanna Piórek, Klaudia Piórek i Aleksandra Politowicz. W lubelskiej hali "Globus" najpierw rozpoczęła się rywalizacja w V Pucharze Europy Dzieci. Do rywalizacji w swoich kategoriach przystąpiły Maja oraz Wiktoria. Maja przy ogromnej woli walki musiała niestety uznać wyższość innych zawodniczek i zakończyła rywalizację na poziomie eliminacji. Wiktoria natomiast po wielu emocjonujących pojedynkach wywalczyła sobie prawo udziału w finale awansując do czołowej czwórki w swojej kategorii. W finale rozgranym w późniejszych godzinach Wiktoria po wykonaniu kata "Jion" wywalczyła 3 miejsce i brązowy medal Pucharu Europy Dzieci udowadniając, że w swojej kategorii jest jedną z najlepszych zawodniczek w Europie.

Rywalizacja Klubowych Mistrzostw Europy rozpoczęła się pomiędzy konkurencjami dzieci i obejmowała konkurencje drużynowe, a więc kata oraz kumite. Zarówno w kata jak i w kumite w eliminacjach dziewczyny Asia, Klaudia i Ola uplasowały się na 3 miejscu, awansując tym samym do finałów. Emocje sięgnęły zenitu podczas walk finałowych. O ile dziewczyny w kumite drużynowym zachowały 3 miejsce i wywalczyły brązowe medale, to najpiękniejsze chwile miały dopiero nadejść. W finale kata drużynowego Asia, Klaudia i Ola wykonały perfekcyjne kata "Ni-Jyu-Shi-Ho" (24 kroki) wraz z interpretacją, co dało im awans na 2 miejsce w tej konkurencji i osiągnięcie wspaniałego sukcesu w postaci Klubowego Wicemistrzostwa Europy!

Gnieźnianki zmęczone, ale całe i zdrowe wróciły z Lublina i nawet ciężkie medale i ogromne puchary wydawały się być dużo lżejsze kiedy osiąga się takie sukcesy. Cały czas pieczę nad gnieźniankami sprawował Sensei Andrzej Zarzeczny (4 Dan). To pod jego okiem zarówno Wiktoria i Maja, a także Asia, Klaudia i Ola przygotowywały się do tego ważnego tegorocznego startu. Miarą wielkości Senseia Andrzeja z pewnością jest fakt, iż Asia, Klaudia i Ola studiują i z uwagi na obowiązki na uczelniach nie zawsze mają czas żeby uczestniczyć w treningach. Trener potrafił jednak to wszystko tak poukładać i wykorzystać czas, że z Lublina gnieźnianki "wróciły z tarczą".
tekst: AKT Samuraj Gniezno
foto: AKT Samuraj Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Jola
25.10.2017 13:47

Ogromne brawa dla dziewczyn. Gratulacje.

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno