Logo

VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej za nami

Artykuł dodany: Czwartek, 19 października 2017
VI Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej za nami
REKLAMA

We wtorek, 17 października w Dąbrówce Kościelnej odbyła się kolejna edycja festiwalu "Zielone Nuty", organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Tegoroczne artystyczne zmagania przebiegały pod hasłem "ekologia - fajna przygoda...", które jednocześnie uczyniono hymnem festiwalu - informuje Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. Co bardzo ważne nie jest to inicjatywa lokalna bowiem w konkursie udział biorą nie tylko reprezentanci powiatu gnieźnieńskiego, ale i słupeckiego czy wągrowieckiego. Głównym celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych. Repertuar obejmuje tradycyjnie utwory o tematyce ekologicznej, które propagują również aktywne oraz kreatywne formy spędzania wolnego czasu, a także bezpośredni kontakt z przyrodą.

Bardzo wysoki poziom konkursu spowodował, iż o ostatecznych rozstrzygnięciach decydowały szczegóły. Po wnikliwej ocenie doboru repertuaru, muzycznego warsztatu i scenicznej interpretacji, jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

za najpiękniejszą piosenkę o tematyce ekologicznej dla:
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie "Cztery kubły"
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wągrowcu "Ekologia"

za ciekawą aranżację wykonywanego utworu dla:
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku za piosenkę "Ziemia wyspa zielona"
  • Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie za piosenkę "Świat bez wody"

za wyjątkowy styl i poczucie rytmu dla:
  • Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie "Owocowa ziemia"

za ogólny wyraz artystyczny uczestników:
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słupcy "Co nam w duszy gra"
  • Warsztat Terapii Zajęciowej w Kłecku "Chce wyjechać na wieś"

Wszystkim uczestnikom pogratulowali organizatorzy festiwalu, w tym m. in.: Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, Adam Serwatka, burmistrz gminy Kłecko, Lidia Sojkin-Rembikowska, dyrektor SOSW w Kłecku, Magdalena Musiałowicz, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska oraz Paweł Lubbe dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Festiwal zorganizowano w ramach przedsięwzięcia pn. "Konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz propagujące działania przyjazne środowisku na terenie powiatu gnieźnieńskiego" dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
 

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno