Ładowanie danych...

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Nielegalne składowisko odpadów w Gębarzewie

Poniedziałek, 16 października 2017
 • Nielegalne składowisko odpadów w Gębarzewie

W Gębarzewie, w pobliżu Zakładu Karnego, ujawniono nielegalne składowisko odpadów. Ogromne sterty ułożonych na sobie śmieci oraz tysiące zużytych opon zalegają, szpecąc krajobraz i zatruwając środowisko. Czy stoją za tym "mafijni" biznesmeni, którzy importują odpady z za zachodniej granicy?

6 października o godz. 16.15 Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo zgłosił Policji interwencję dotyczącą nielegalnego wywozu odpadów. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Czerniejewa. Mundurowi zastali na miejscu samochód, który przyjechał z odpadami z Niemiec. Kierowca auta posiadał przy sobie dokumenty jedynie w języku niemieckim. 11 października wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie od spółki PKP, na której działce znajduje się wysypisko. Wszczęto czynności wyjaśniające dotyczące składowania odpadów. Okazało się, że firma importująca śmieci uzyskała zezwolenie, jednak odpady zostały umieszczone na innej działce niż wskazana w decyzji Starosty Gnieźnieńskiego. Teraz nielegalnym wysypiskiem zajmie się Policja i Prokuratura, a także urzędnicy.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(12)

 • 18.10.2017 08:36  Odpowiedz na komentarz

  Nie marudzcie Macie tych, których wybraliscie. Dobra zmiana pokazuje swoje oblicze ! Cieszcie sie teraz !!!!!!!!! Sami walcie się w piersi.

  18.10.2017 19:30

  Co do tego ma PIS?za rok był przekropny to tez wina Pis-u?

 • 17.10.2017 20:46  Odpowiedz na komentarz

  Co przez ten okres robił SOK za co im płacono.i

 • 17.10.2017 11:27  Odpowiedz na komentarz

  Co tu dużo mówić kawałek dalej w kierunku nowego osiedla Mnichowo-Kokoszki-Żydowo miejscowy PGR Żydowo składuje na polu ogromne ilości toksycznie śmierdzącego gnoju przy okazji droga gruntowa gminna (gm Czerniejewo)kompletnie zalana gnojówką wypływająca z hałd tej masy samochodem osobowym nie można tą drogą przejechać,a droga gruntowa która zaczyna się od krzyżówki z drogi asfaltowej Gębarzewko-Pawłowo-Mnichowo kompletnie rozjechana przez PGR-owskie ciągniki wożące te ekologiczną bombę, dziury koleiny na pół metra i nikt się tym nie interesuje ani tego nie widzi.Bez prawie kompletnie panuje zwykłego szarego człowieka by zniszczyli bo włożył papier do pojemnika od popiołu,a tu takie rzeczy i nikt nie reaguje na zniszczenie drogi i składowanie jakiegoś gnoju Pegerowskiego.

  22.10.2017 18:43

  Do Fenomen czyli normalne do Ciebie żeby ogromne hałdy gnoju gdzie popadnie leżały przy drodze i zalewa drogę gnojówką i droga była nie przejezdna?Nie masz zielonego ani śmierdzącego pojęcia jak by udało się ci drogą jakoś przejechać to auto jest tak śmierdzące ubrudzone ze koszt umycia nie wiem czy by wystarczył 100zł i to kilkukrotne mycie pod rząd na myjni,a na myjni ręcznej takiego auta by nie przyjęli.A tu mowa o głównej drodze dojazdowej do osiedla domków,Nie masz człowieku najmniejszej wyobraźni.

  20.10.2017 22:26

  Co za pajac z ciebie ,przecież wiadomo ,że gnój gdzieś musi być wywieziony ,poza tym jest to naturalny nawóz.Czepianie się wszystkiego ,co jest od pokoleń kojarzone ze wsią pokazuje twoją zapalczywość do środowiska wiejskiego. Wyprowadz się do miasta na blokowisko i tam nie będziesz miał gnoju ,bedzie tobie dobrze i nam na wsi również

 • cyt. Okazało się, że firma importująca śmieci uzyskała zezwolenie, jednak odpady zostały umieszczone na innej działce niż wskazana w decyzji Starosty Gnieźnieńskiego. Coś jeszcze w temacie ?

  17.10.2017 13:33

  Starostwo jest od tego, żeby sprawdzało tych, którym daje zezwolenia ! Ale nas truja ! Nic sobie z tego nie robią urzędnicy starostwa. Zawsze inaczej wszystko interpretują . Widać na każdym kroku. Dają do zrozumienia, że - " naród głupi wszystko kupi "

 • Najprościej jest zaraz szukać winnych może trzeba czytać tekst ze zrozumieniem jeśli to nielegalne wysypisko to znaczy ze nie ma żadnych decyzji wydanych przez urzędy

  17.10.2017 14:08

  "trzeba czytać tekst ze zrozumieniem", zastanów się:pozwolenie i decyzja Starosty Gnieźnieńskiego jest, tylko wysypisko nie na właściwej działce, dziwne co ?" Coś jeszcze w temacie ?", Gdzie właściwa działka, jaki rodzaj odpadów i kto je miał utylizować ? Ktoś musiał wskazać lokalizację działki, nic nie dzieje się z przypadku !

 • 16.10.2017 19:50  Odpowiedz na komentarz

  Starosta chyba sobie strzeliła w kolano. Jak można wydać pozwolenie na import śmieci ? Skandal

 • Czy mamy za mało własnych odpadów, niebawem okaże się że firma która uzyskała zezwolenie jest nieuchwytna...czy Starosta Gnieźnieński z premedytacją zafundował nam tak "ekologiczne odpady", czy też to samodzielna robota Wydziału Ochrony Środowiska ?

PODOBNE TEMATY
Zbiórka choinek Spółka Urbis organizuje zbiórkę naturalnych choinek pochodzących z gospodarstw domowych. Choinki pozbawione... Piątek, 11 stycznia 2019
Strażnicy walczą z nielegalnie podrzucanymi odpadami W związku z nagminnym podrzucaniem różnego rodzaju odpadów komunalnych do kontenerów usytuowanych przy... Wtorek, 4 grudnia 2018
12 listopada - zmiana w harmonogramie wywozu odpadów 12 listopada został ustanowiony Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania... Czwartek, 8 listopada 2018
Służą segregacji tylko w teorii Zestawy pojemników, tzw. "dzwonów", do selektywnej zbiórki odpadów, które kilka tygodni temu pojawiły... Czwartek, 8 listopada 2018