Logo

Nielegalne składowisko odpadów w Gębarzewie

Artykuł dodany: Poniedziałek, 16 października 2017
Nielegalne składowisko odpadów w Gębarzewie
REKLAMA

W Gębarzewie, w pobliżu Zakładu Karnego, ujawniono nielegalne składowisko odpadów. Ogromne sterty ułożonych na sobie śmieci oraz tysiące zużytych opon zalegają, szpecąc krajobraz i zatruwając środowisko. Czy stoją za tym "mafijni" biznesmeni, którzy importują odpady z za zachodniej granicy?

ALBUMY ARTYKUŁU:

6 października o godz. 16.15 Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo zgłosił Policji interwencję dotyczącą nielegalnego wywozu odpadów. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Czerniejewa. Mundurowi zastali na miejscu samochód, który przyjechał z odpadami z Niemiec. Kierowca auta posiadał przy sobie dokumenty jedynie w języku niemieckim. 11 października wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie od spółki PKP, na której działce znajduje się wysypisko. Wszczęto czynności wyjaśniające dotyczące składowania odpadów. Okazało się, że firma importująca śmieci uzyskała zezwolenie, jednak odpady zostały umieszczone na innej działce niż wskazana w decyzji Starosty Gnieźnieńskiego. Teraz nielegalnym wysypiskiem zajmie się Policja i Prokuratura, a także urzędnicy.
tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (12)

Wyborca
18.10.2017 08:36

Nie marudzcie Macie tych, których wybraliscie. Dobra zmiana pokazuje swoje oblicze ! Cieszcie sie teraz !!!!!!!!! Sami walcie się w piersi.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Xxxx - 18.10.2017 19:30

Co do tego ma PIS?za rok był przekropny to tez wina Pis-u?

Iskra
17.10.2017 20:46

Co przez ten okres robił SOK za co im płacono.i

Odpowiedz
Leśnik
17.10.2017 11:27

Co tu dużo mówić kawałek dalej w kierunku nowego osiedla Mnichowo-Kokoszki-Żydowo miejscowy PGR Żydowo składuje na polu ogromne ilości toksycznie śmierdzącego gnoju przy okazji droga gruntowa gminna (gm Czerniejewo)kompletnie zalana gnojówką wypływająca z hałd tej masy samochodem osobowym nie można tą drogą przejechać,a droga gruntowa która zaczyna się od krzyżówki z drogi asfaltowej Gębarzewko-Pawłowo-Mnichowo kompletnie rozjechana przez PGR-owskie ciągniki wożące te ekologiczną bombę, dziury koleiny na pół metra i nikt się tym nie interesuje ani tego nie widzi.Bez prawie kompletnie panuje zwykłego szarego człowieka by zniszczyli bo włożył papier do pojemnika od popiołu,a tu takie rzeczy i nikt nie reaguje na zniszczenie drogi i składowanie jakiegoś gnoju Pegerowskiego.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Fenomem Debilizmu - 22.10.2017 18:43

Do Fenomen czyli normalne do Ciebie żeby ogromne hałdy gnoju gdzie popadnie leżały przy drodze i zalewa drogę gnojówką i droga była nie przejezdna?Nie masz zielonego ani śmierdzącego pojęcia jak by udało się ci drogą jakoś przejechać to auto jest tak śmierdzące ubrudzone ze koszt umycia nie wiem czy by wystarczył 100zł i to kilkukrotne mycie pod rząd na myjni,a na myjni ręcznej takiego auta by nie przyjęli.A tu mowa o głównej drodze dojazdowej do osiedla domków,Nie masz człowieku najmniejszej wyobraźni.

Fenomen - 20.10.2017 22:26

Co za pajac z ciebie ,przecież wiadomo ,że gnój gdzieś musi być wywieziony ,poza tym jest to naturalny nawóz.Czepianie się wszystkiego ,co jest od pokoleń kojarzone ze wsią pokazuje twoją zapalczywość do środowiska wiejskiego. Wyprowadz się do miasta na blokowisko i tam nie będziesz miał gnoju ,bedzie tobie dobrze i nam na wsi również

Do BRAK SŁÓW
17.10.2017 08:29

cyt. Okazało się, że firma importująca śmieci uzyskała zezwolenie, jednak odpady zostały umieszczone na innej działce niż wskazana w decyzji Starosty Gnieźnieńskiego. Coś jeszcze w temacie ?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Mieszkanka - 17.10.2017 13:33

Starostwo jest od tego, żeby sprawdzało tych, którym daje zezwolenia ! Ale nas truja ! Nic sobie z tego nie robią urzędnicy starostwa. Zawsze inaczej wszystko interpretują . Widać na każdym kroku. Dają do zrozumienia, że - " naród głupi wszystko kupi "

Do brak słów
16.10.2017 20:15

Najprościej jest zaraz szukać winnych może trzeba czytać tekst ze zrozumieniem jeśli to nielegalne wysypisko to znaczy ze nie ma żadnych decyzji wydanych przez urzędy

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Brak słów - 17.10.2017 14:08

"trzeba czytać tekst ze zrozumieniem", zastanów się:pozwolenie i decyzja Starosty Gnieźnieńskiego jest, tylko wysypisko nie na właściwej działce, dziwne co ?" Coś jeszcze w temacie ?", Gdzie właściwa działka, jaki rodzaj odpadów i kto je miał utylizować ? Ktoś musiał wskazać lokalizację działki, nic nie dzieje się z przypadku !

Wyborca
16.10.2017 19:50

Starosta chyba sobie strzeliła w kolano. Jak można wydać pozwolenie na import śmieci ? Skandal

Odpowiedz
Brak słów
16.10.2017 13:30

Czy mamy za mało własnych odpadów, niebawem okaże się że firma która uzyskała zezwolenie jest nieuchwytna...czy Starosta Gnieźnieński z premedytacją zafundował nam tak "ekologiczne odpady", czy też to samodzielna robota Wydziału Ochrony Środowiska ?

Odpowiedz