Logo

Kolejne działki w ramach programu "Mój własny dom w Gnieźnie"

Artykuł dodany: Piątek, 13 października 2017
Kolejne działki w ramach programu
REKLAMA

Na najbliższej sesji Rady Miasta Gniezna (25 października) zostanie przedłożona uchwała o zbyciu kolejnych działek w rejonie ul. Orzeszkowej. To w sumie 21 działek budowlanych przy ul. Gombrowicza, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa i Fiedlera w ramach programu "Mój własny dom w Gnieźnie". Przetargi na ich zbycie odbędą się w marcu 2018 r.

Program "Mój własny dom w Gnieźnie" powstał z myślą o mieszkańcach Gniezna, którzy marzą o własnym domu, a zbyt wysoka cena działek budowlanych stanowi dla nich barierę nie do pokonania. Miasto Gniezno realizuje więc program, który polega na oddawaniu w użytkowanie wieczyste działki w drodze przetargu nieograniczonego. Nabywcy przed podpisaniem aktu notarialnego wpłacają 15% wylicytowanej ceny, resztę wnosząc w formie rat rocznych w wysokości 1%. By skorzystać z programu należy spełnić kilka warunków m.in. skończyć budowę, zameldować się i zamieszkać w terminie 6 lat od dnia zawarcia umowy.

Pierwsze nieruchomości w ramach pionierskiego programu zostały sprzedane 11 września 2017 r. W sumie 15 działek w okolicach ul. Orzeszkowej znalazło swoich wieczystych użytkowników.

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno