Logo

Niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert

Artykuł dodany: Piątek, 13 października 2017
Niech zadziała moc pomagania! Zapraszamy na wyjątkowy koncert
REKLAMA

Koncert Charytatywny DLA BARTKA odbędzie się w niedzielę 22 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ulicy Łubieńskiego 11, o godzinie 16.00.

Bartek Labrenz od urodzenia choruje na porażenie mózgowe oraz małogłowie. Chłopiec pilnie potrzebuje operacji stóp. Leczenie odbywa się w niemieckiej klinice i wiąże się ze sporymi wydatkami. Pierwsza operacja już się odbyła, a przed nim kolejne. Koszt wszystkich zabiegów to ponad 100 tysięcy złotych. Bartek z mamą obecnie przebywają w Niemczech na leczeniu. We wtorek odbyła się operacja prawej stopy. Operacja się udała, trwała trzy godziny. Bartuś ma wydłużone ścięgno Achillesa i ustawione inaczej mięśnie, tak, żeby można było ustawić kości prawidłowo. W najbliższy wtorek najprawdopodobniej będzie już w domu. Na sfinansowanie kolejnych zabiegów potrzeba jeszcze około 60 tysięcy złotych - mówi Daria Labrenz siostra Bartka.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem "Koncertu Charytatywnego DLA BARTKA" jest Marcin Stawniak, jak sam mówi: Zwróciła się do mnie mama Bartka z prośbą o pomoc. Nie wahałem się ani chwili, bo widziałem, jak bardzo Jej zależy na chłopcu i na tym, żeby Jemu pomóc. Postanowiłem wykorzystać swoje możliwości i zorganizować to wydarzenie.

Koncert Honorowym Patronatem objął Prezydent Gniezna. Rodzice Bartka potrafili na tyle nakręcić Gnieźnian, żeby wspomóc Ich dziecko w tym, aby mogło Ono na tyle ile to jest możliwe, wrócić do pewnej sprawności, stanąć na własne nogi. Cały czas włączamy się w tą pomoc. Myślę, że kolejna operacja również się uda i będzie możliwa do przeprowadzenia dzięki gorącym sercom i wsparciu wszystkich mieszkańców Gniezna, ale nie tylko - mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

Koncert odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury. Placówka aktywnie włącza się w organizację wydarzenia, oferując nie tylko swoje gościnne progi i wsparcie techniczne, ale też artystów, którzy wystąpią na scenie. Od razu zgodziliśmy się pomóc w organizacji. Zapewniamy pomoc techniczną i bezpieczeństwo podczas koncertu. Poza tym wystąpi zespół Huskarl oraz zespół taneczny No Name. Są to zespoły, które na co dzień swoje próby odbywają w MOKu - mówi Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.
 
Podczas koncertu na scenie zaprezentuje się wielu artystów:
Gabriel Fleszar
muzyk, wokalista, autor tekstów. Popularność zyskał pod koniec lat 90-tych piosenką "Kroplą deszczu". Próbował też swoich sił w aktorstwie, grając główną rolę w filmie "Sezon na Leszcza" w reżyserii Bogusława Lindy.

Karolina Artymowicz

Pochodząca z Charbowa w gminie Kłecko, młoda, początkująca piosenkarka ma już na swoim koncie spory sukces: dotarła do ścisłego finału Idola. Jej singiel "Dalej" można usłyszeć w wielu ogólnopolskich stacjach radiowych, a teraz pracuje nad wydaniem pierwszej płyty.

Weronika Szymańska

Pochodzi z Gniezna. Również początkująca piosenkarka, aktualnie bierze udział w The Voice Of Poland.

Zespół Muzyki Dawnej Huskarl

Gnieźnieńska kapela, grająca na dudach i bębnach. Grają muzykę średniowieczną z elementami folku, muzyki celtyckiej i filmowej.

Manufaktura Dixie Band
Czyli zespół jazzu tradycyjnego. W ich repertuarze można znaleźć najbardziej znane standardy jazzu tradycyjnego.

Mamy przygotowany szeroki wachlarz muzyczny, od muzyki filmowej, tradycyjnych filmów polskich typu 'O7 zgłoś się', 'Czterdziestolatek', 'Vabank', czy 'Różowa Pantera', poprzez autentyczne jazzowe utwory. Mam nadzieję, że bukiet najpiękniejszych wybierzemy, żeby zadowolić i młodzież i tych w naszym wieku. Cieszymy się, że możemy wesprzeć taki szczytny cel - mówi Tadeusz Witt, członek zespołu.

Wstęp na koncert to dowolna kwota wrzucona do puszki. Komitet "Pomoc dla Bartka", składający się z kilku wolontariuszy, będzie kwestował podczas całej imprezy, a dodatkowo, w przerwach między występami, odbędą się licytacje atrakcyjnych przedmiotów, ofiarowanych przez Darczyńców.

Apel do Firm, Przedsiębiorców, Instytucji i Osób Prywatnych, którzy swoim dobrym sercem chcą wspomóc akcję. Jeśli ktoś ma coś wartościowego do przekazania na licytację, to można się jeszcze zgłosić. Kontakt przez wydarzenie na Facebooku "Koncert Charytatywny dla Bartka".

Na tę chwilę są już z nami:
Drukarnia Majorczyk, Meble Olimp, Cukiernia Królewska, Cukiernia Sowa, Power Duck, Start Gniezno, Miejski Ośrodek Kultury, Nocna Jazda Samochodem Bez Celu Gniezno, BMW Team Swarzędz, Transport Międzynarodowy Waldemar Rajczyk, Instytut Zdrowia i Urody YASUMI, White Taste, oraz Fresh Catering.

Warto też wspomnieć, że swojego głosu w spocie promującym wydarzenie użyczył znany polski lektor Tomasz Knapik.

 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno