Logo

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne powracają po wakacyjnej przerwie

Artykuł dodany: Środa, 11 października 2017
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne powracają po wakacyjnej przerwie
REKLAMA

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne - Muzeum i IKE zapraszają po wakacyjnej przerwie!

19 października 2017 r. o godz. 16.30 odbędą się pierwsze po wakacyjnej przerwie "Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne", które Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie współorganizuje z Instytutem Kultury Europejskiej UAM. Tym razem konwersatoria poprowadzi Krzysztof Modrzejewski, znany pasjonat kolejnictwa, także tego gnieźnieńskiego. Spotkanie odbędzie się na dworcu PKP w Gnieźnie!

Z Krzysztofem Modrzejewskim w ramach GKH można było spotkać się już w czerwcu. Prowadzący opowiedział o dziejach dróg żelaznych w Gnieźnie, o tym kiedy kolej powstała i z jakiego powodu pomysł ten się narodził. W związku z tym, że w Gnieźnie były niegdyś dwa dworce, na historię kolejnictwa w naszym mieście składa się wiele ciekawostek, które mogły zaskoczyć niejednego mieszkańca pierwszej stolicy. Temat ten cieszy się dużą popularnością dlatego organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę tego tematu: "Początki gnieźnieńskiej kolei (1872-1918) cz. II".

Spotkanie odbędzie się 19 października (czwartek) o godz. 16.30 na dworcu PKP w Gnieźnie, po którym oprowadzi nas właśnie Krzysztof Modrzejewski. Zapraszamy serdecznie! Wydarzenie jest BEZPŁATNE.
 
źródło: MPPP

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)



REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno