Logo

Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

Artykuł dodany: Środa, 11 października 2017
Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie
REKLAMA

Gnieźnieńską komendę odwiedził wyjątkowy gość - Damian Julkowski. Młody mężczyzna jako dziecko marzył, że zostanie policyjnym antyterrorystą. Jednak jego plany pokrzyżowała nagła choroba, ale nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Obecnie studiuje, ale ma też marzenia. Jednym z nich jest winda, która pomogłaby mu wychodzić na spacery.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Gnieźnieńską komendę odwiedzają regularnie dzieci i młodzież. Tym razem, w czwartek, 5 października gościem policjantów był Damian Julkowski wraz z mamą. 20-latek jeszcze kilka lat temu był normalnym chłopakiem, który marzył, by swoją przyszłość związać z policyjnym mundurem. Nagle zachorował na zapalenie rdzenia kręgowego i od tego czasu jest sparaliżowany. Chłopak wymaga stałej oraz bardzo kosztownej rehabilitacji.

Damian w gnieźnieńskiej komendzie był po raz drugi. Wcześniej przed remontem i rozbudową. Z uwagi na fakt, że chłopak porusza się na wózku inwalidzkim jego wizyta była szczególnie ważna zarówno dla niego, jak i samych stróżów prawa. Nasz gość chętnie oglądał pomieszczenia, w których pracują funkcjonariusze. Następnie spotkał się z szefem gnieźnieńskich policjantów mł. insp. Przemysławem Kozaneckim. Przewodnik psa policyjnego przygotował dla niego pokaz tresury swojego podopiecznego Dexa. Dowódca gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej pokazał mu strzelnicę i opowiadał mu o arkanach swojej pracy.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zarówno policjanci, jak i Damian wyrazili nadzieję na kolejną wizytę.

Chłopak pomimo swojej choroby nie poddaje się. Walczy o powrót do zdrowia i marzy. Teraz o windzie, która mogłaby był zamontowana na zewnątrz bloku w którym mieszka. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc Damianowi można wejść w podany link: https://pomagam.pl/damianowi-ztzpev9a
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno