Logo

Nowy budynek od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Artykuł dodany: Wtorek, 10 października 2017
Nowy budynek od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
REKLAMA

8 mieszkań w standardzie socjalnym mieści się w budynku, który Miasto Gniezno przejęło od Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przy ul. Lednickiej 7 zamieszkają osoby bądź rodziny z wyrokami eksmisyjnymi.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Budynek przy ul. Lednickiej został wyremontowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Powstało w nim 8 mieszkań w standardzie socjalnym o powierzchni od 12 do 32 kw. Wszystkie lokalne zostały generalnie wyremontowane: kompleksowo naprawiono instalację elektryczną, zainstalowano elektryczne panele grzewcze, wymieniono stolarkę drzwiową, a także wygrodzono nieruchomość. Mieszkania są wyposażone w aneksy kuchenne, mają wspólne pomieszczenia sanitarne i wspólny korytarz.

W mieszkaniach socjalnych przy ul. Lednickiej zamieszkają osoby bądź rodziny z wyrokami eksmisyjnymi, które są mieszkańcami zasobu komunalnego, bądź do tej pory wynajmowały mieszkania w zasobie prywatnym bądź spółdzielczym, były zadłużone i mają wyroki eksmisyjne z prawem do lokalu socjalnego. Na gminie ciąży obowiązek zapewnienia takiego lokalu zgodnie z Ustawą o ochronie praw lokatorów. Taki lokal socjalny powinien nadawać się do zamieszkania od razu, ale może być mieszkaniem o obniżonym standardzie. Powierzchnia pokoi przypadająca na członka rodziny to minimum 5 m kw., a przy jednej osobie - 10 m kw. Lokal musi mieć WC, dostęp do wody, ogrzewanie.

Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie praw lokatorów, jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego osobie uprawnionej do niego z mocy wyroku, właścicielowi przysługuje roszczenie odszkodowawcze od gminy. W tym roku Miasto Gniezno dokonało wypłat odszkodowań za niewskazanie lokalu socjalnego na kwotę około 160 tys. zł.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Wspolnota
13.10.2017 11:27

No na zamalowanie ze strony Wspólnoty niech nikt nie liczy. Nie za nasze pieniądze. Nigdy !

Odpowiedz
Ciekawi
13.10.2017 09:04

Co że sprawą malowniczego po elewacjach budynków ? Co robi policja ? Ma przecież wszystko na tacy . Zna imię nazwisko i zabezpieczyła tzw. dowody . Co dalej? .Może zainteresować telewizję TVN ?

Odpowiedz
Spółdzielca
10.10.2017 20:13

CO TO ZNACZY, że miasto Gniezno "PRZEJĘŁO" 8 mieszkań od spółdzielni? Za darmo prezes spółdzielni rozdaje majątek spółdzielców? A może miasto Gniezno kupiło te mieszkania od spółdzielni? A jeżeli tak, to za ile? Bo u Dewelopera m2 mieszkania kosztuje dzisiaj aż 6000 złotych. Ciekawe też ile złotych spółdzielnia zapłaciła ze remont tych mieszkań i dlaczego za te pieniądze nie wyremontowała na przykład dziurawych, przeciekających parapetów w blokach, które po ostatniej wichurze okazały się dziurawe jak sito. Czy ktoś na te pytania mi odpowie?

Odpowiedz
Czorny
10.10.2017 20:06

Po czym i tak to wszystko rozp...

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Dociekliwy - 11.10.2017 18:36

Znowu jakieś machloje w spódzielni ,to należy dokładnie sprawdzić .A co na to
członkowie spółdzielni? Ofiarne kozły ,czy ciemnogród .REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno