Logo

Andreas Kapsalis wystąpi w Gnieźnie

Artykuł dodany: Wtorek, 10 października 2017
Andreas Kapsalis wystąpi w Gnieźnie
REKLAMA

Koncert Andreasa Kaspsalisa to zawsze niezwykła muzyczna podróż po świecie (od Grecji, skąd muzyk pochodzi, przez Bałkany, po USA, gdzie mieszka i tworzy), a także pokaz wirtuozerskiej gry i niezwykłych technicznych umiejętności. Muzyk wystąpi w Gnieźnie już 14 października o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury.

Andreas Kapsalis to geniusz gitary akustycznej.Ten wybitny amerykański gitarzysta i kompozytor gra w stylu tapping - na gryfie jak na pianinie, a pudło gitary służy mu za instrument perkusyjny. Za unikatowość swej interpretacji muzycznej oraz za oryginalne kompozycje Kapsalis został nagrodzony: stypendium Sundance Institute, które w ciągu roku otrzymuje jedynie sześć osób na świecie. Jego styl świetnie obrazuje cytat z jednej z najbardziej prestiżowych "gitarowych" gazet w USA (Guitar Player Magazine): "Dwuręczny tapping Kapsalisa często stwarza iluzję, że zamiast jednej gitary, grają trzy".

Andreas wraz ze swoimi projektami nagrał 10 płyt, skomponował muzykę do filmu, a teraz zbiera materiał na kolejny solowy krążek. Jest obywatelem świata, ze swoją twórczością zjeździł Stany Zjednoczone, Europę i Azję; grał na Festiwalach w Indiach, na Filipinach, w Niemczech, w Austrii, koncertował na Słowacji, w Polsce, w Szwajcarii, w Chorwacji.

Usłyszawszy o niezwykłych zdolnościach Andreasa, na jego koncert przybył sam Stanley Jordan, który po wysłuchaniu tego niecodziennego widowiska nie mógł wyjść z podziwu dla jego technicznych i twórczych możliwości.

Bilety na koncert w cenie 35 zł normalny i 25 zł ulgowy ( dla studentów i uczniów, po okazaniu legitymacji) są dostępne na www.jazzgra.kupbilecik.pl i w Miejskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy!
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno