Logo

REKLAMA
Plik banneru
Najnowsze artykuły

Jesienne Grzybobranie w Hutce

Artykuł dodany: Wtorek, 10 października 2017
Jesienne Grzybobranie w Hutce
REKLAMA

W niedzielny poranek Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało XIV Jesienne Grzybobranie w Hutce gmina Powidz. W spotkaniu udział wzięła 50 osobowa grupa miłośników zbierania grzybów z terenu Gniezna i okolic, w tym 7 uczestników ze Śląska i jedna osoba z Gorzowa Wielkopolskiego. Jak co roku uczestnicy w ciągu 3 godzin zbierali grzyby by następnie w towarzystwie klasyfikatora grzybów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonać ich ważenia.

ALBUMY ARTYKUŁU:

I miejsce i puchar Poseł do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej za największą ilość zebranych grzybów tj. 8,5 kg zdobył Radosław Kubisz z Pszczyny (śląskie), II miejsce i puchar Tadeusza Tomaszewskiego Honorowego Prezesa SMW zdobył Mariusz Pomorski z Gorzowa Wlkp. (6,6kg), zaś puchar Stanisława Dolacińskiego Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan wywalczył Mariusz Eistedt (6,5kg) z Gniezna.  Statuetkę „największego grzyba” 0,8 kg ufundowaną przez radnego miasta Gniezna Marcina Jagodzińskiego zdobyła Maria Bryze z Gniezna. W czasie przeglądu grzybów i ich ważenia rozegrano konkurencje rekreacyjne rzut ringo, rzut woreczkami do kosza i wyrzucanie kości.

Najlepsi wśród pań i panów otrzymali pamiątkowe medale od Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan oraz upominki ufundowane przez  Europoseł Krystynę Łybacką. Grzybobranie zorganizowano w uzgodnieniu z Nadleśnictwem Gniezno.

Rozmowa o leśnych zdobyczach prowadzona była w bardzo miłej atmosferze przy kawie, herbacie oraz ciepłej kiełbasce.
 
tekst: SMW
foto: SMW

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno