Logo

Artur Dymkowski czwartym wzmocnieniem Szczypiorniaka!

Artykuł dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Artur Dymkowski czwartym wzmocnieniem Szczypiorniaka!
REKLAMA

Najmłodszy, bo zaledwie 20-letni Artur Dymkowski, ale sprowadzony z najdalszego miejsca. Prosto z Zielonej Góry, zawodnik zamyka listę nowych twarzy w Szczypiorniaku na zbliżający się sezon.

Urodzony 13 października 1997 roku Artur Dymkowski to prawoskrzydłowy, który do tej pory związany był wyłącznie z klubami zielonogórskimi. W szkole podstawowej bronił barw UKS Czternastki Zielona Góra. W kolejnych etapach rozwoju sportowego był zawodnikiem UKS Szczypiorniaka Zielona Góra. W tym miejscu wartym podkreślenia jest fakt, że Artur w ostatnim roku swojej gry w wymienionym klubie trenował już z I-ligowym KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, do którego przeniósł się w sezonie 2015/2016. Wówczas już w II-ligowym KU AZS wystąpił w 13 meczach zdobywając łącznie 16 bramek. Ostatni sezon Dymkowski pozostawał bez klubu. Po rocznej karencji nowa "lewa ręka" w Szczypiorniaku ma zamiar na dobre powrócić do piłki ręcznej. Liczymy, że decyzja o przyjściu do Gniezna do realizacji tego celu był najlepszym możliwym wyborem.

Dymkowski został wypożyczony na rok z I-ligowego KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym przepracował kilka dobrych tygodni w tym okresie przygotowawczym.
 
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno