Logo

Powidzka Bryza w "Akcji Serce"

Artykuł dodany: Poniedziałek, 9 października 2017
Powidzka Bryza w
REKLAMA

27 raz w tym roku załoga 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wzięła udział w ratowaniu ludzkiego życia w ramach "Akcji Serce".

W nocy, 8 października, służby dyżurne otrzymały zapytanie o możliwość wykonania lotu o statusie Hospital. Po uzyskaniu potwierdzenia, rozpoczął się proces planowania i przygotowania lotu. Należało ustalić m.in. godzinę, trasę oraz pogodę. W tym czasie personel techniczny przygotował samolot M-28 do wykonania lotu. Po realizacji wszystkich niezbędnych czynności, o godzinie 10:07 samolot Bryza z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego (33. BLTr) wystartował z Powidza. Załoga dowodzona przez porucznika Jakuba Ornocha, wykonała lot po trasie Powidz - Szczecin Goleniów - Poznań Krzesiny - Powidz. "Akcja Serce" zakończyła się lądowaniem w Powidzu o godzinie 15:15.

Dzisiejsza "Akcja Serce" to w tym roku piąty lot z Powidza wykonany przez 33. BLTr w celu ratowania ludzkiego życia. Dwadzieścia dwa razy "Akcję Serce" realizowały załogi z krakowskiej 8. Bazy Lotnictwa Transportowego (8. BLTr). Tym samym, w tym roku, lotnicy z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego dwadzieścia siedem razy przyczynili się do ratowania ludzkiego życia.

Na potrzeby "Akcji Serce" w 3. Skrzydle Lotnictwa Transportowego w gotowości utrzymywana jest załoga i samolot do wykonania lotu ratującego życie. Najczęściej loty wykonują żołnierze 8. BLTr, ale coraz częściej w Akcji uczestniczy także 33. BLTr z Powidza.
źródło: 3. SLTr

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno