Logo
Najnowsze artykuły

Zespół z Płocka lepszy od gnieźnianek

Artykuł dodany: Sobota, 7 października 2017
Zespół z Płocka lepszy od gnieźnianek
REKLAMA

Nie udało się odnieść kolejnego ligowego zwycięstwa. Tym razem gnieźnieńskie szczypiornistki musiały uznać wyższość SMS ZPRP I Płock.

Po inauguracyjnym triumfie z UKS Drwęca Novar Lubicz, gnieźnianki udały się do Płocka na spotkanie z tamtejszym SMS ZPRP, który w pierwszej kolejce również odniósł zwycięstwo. W porównaniu do pierwszego meczu w kadrze MKS PR URBIS doszło do jednej zmiany - Ewę Nowicką zastąpiła Kamila Stankiewicz. Ponadto w dniu spotkania okazało się, że przeciwko drużynie SMS ZPRP nie będzie mogła wystąpić Karolina Chojnacka, która zmaga się z chorobą.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane, z delikatnym wskazaniem na gospodynie pojedynku. Od wyniku 8:7 gnieźnianki złapały jednak lekką zadyszkę, co pozwoliło ekipie z Płocka na wypracowanie pięciobramkowej przewagi przed końcem pierwszej połowy. Druga część meczu nie poprawiła sytuacji. Miejscowe kontrolowały przebieg pojedynku, nie pozwalając podopiecznym Roberta Popka i Romana Solarka na odrobienie strat. Ostatecznie gnieźnieńskie piłkarki ręczne przegrały 21:27. 

Najwięcej bramek na koncie gnieźnieńskiego zespołu zapisała Joanna Różańska (5). Ponadto na listę strzelczyń wpisywały się Natalia Niedzielska (1), Agnieszka Siwka (2), Marta Giszczyńska (2), Martyna Bigoszewska-Jackowiak (3), Marta Wojtkowiak (3), Monika Łęgowska (2), Martyna Rachela (1) oraz Monika Walkowska (2). Barw miejscowego zespołu broniły dwie wychowanki MKS-u PR Gniezno: Daria Konieczna oraz Karolina Kasprowiak, która zainkasowała dwa trafienia.

Kolejne ligowe starcie już w najbliższą niedzielę o godz. 16:00. Rywalkami MKS PR URBIS będzie GUKS Dwójka Łowicz.
tekst: MKS URBIS Gniezno
foto: MKS URBIS Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno