Logo

XXI Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie

Artykuł dodany: Sobota, 7 października 2017
XXI Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Witkowie
REKLAMA

7 października 2017 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie odbyła się XXI Regionalna Olimpiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Powiatowe Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Razem", Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gnieźnie, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu i Szkoła Podstawowa im. Adama Borysa.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Celem organizowanej olimpiady była między innymi: popularyzacja kultury fizycznej i rekreacji wśród osób z niepełnosprawnościami, wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego oraz integracja środowiskowa. Łącznie w turnieju udział wzięło 215 uczestników. Jak co roku gościnne Witkowo odwiedziło 10 niżej wymienionych placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej Kłecko, WTZ Gniezno, WTZ Grodzisk Wlkp., WTZ Jarocin, WTZ "Radosne Serca" Bielice, Zespół Placówek Oświatowych "Nasz Dom" w Gębicach, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Kusocińskiego w Gnieźnie, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. hm Imbierowicza w Kłecku , Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Ludwiki w Poznaniu i Środowiskowy Dom Samopomocy "Jutrzenka" Pietrzyków.

Podczas imprezy przeprowadzono szereg konkurencji rekreacyjno-sportowych. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej pucharami nagrodzono 6 najlepszych placówek zaś wszystkie placówki otrzymały upominki rzeczowe ufundowane przez Powiatowe Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Razem" w Gnieźnie.

Obsłudze sędziowskiej konkurencji prowadzonej przez pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie towarzyszyła pomoc wolontariuszy z Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie pod opieką pań Iwony Siwki i Sylwii Krysiak. W czasie olimpiady ogromnym zainteresowaniem cieszył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez strażaków z jednostki OSP Witkowo.

Wśród organizatorów i zaproszonych gości w imprezie udział wzięli: Marian Gadziński - Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo , Piotr Jóżwik - Przewodniczący Rady Miejskiej Witkowa, Telesfor Gościniak - radny powiatu gnieźnieńskiego, Stanisław Skweres - Prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Witkowie, Barbara Karwacka - Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "Razem", Kamilla Wesołowska Czajka - Kierownik WTZ Gniezno, Stanisław Dolaciński - Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie wraz z Wiceprezesem SMW Anną Stanowską i Kierownikiem Biura SMW Justyną Banasik. Uczestnicy skosztowali smacznego obiadu przygotowanego przez obsługę kuchni wspartą pracownikami oświaty panią Wiesławę Papiewską, Ilonę Musidlak i Grażynę Flicinską. Imprezie towarzyszyła bardzo miła atmosfera, pełna sportowych emocji.

Na zakończenie prezes stowarzyszenia podziękował wszystkim za udział w olimpiadzie, obsłudze wszystkich służb za udział w sprawnym przeprowadzeniu imprezy, zapraszając jednocześnie wszystkich do udziału w przyszłorocznej XXII edycji.
tekst: SMW
foto: SMW

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno