Logo

Przemysław Gadecki trzecim Wilkiem!

Artykuł dodany: Sobota, 7 października 2017
Przemysław Gadecki trzecim Wilkiem!
REKLAMA

Jest nam niezmiernie miło powitać wśród zielono-czarnych nowego środkowego rozgrywającego - Przemysława Gadeckiego!

Popularny "Malinowy" to 25-letni zawodnik pochodzący z Kędzierzyna nieopodal Gniezna. Swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w II Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, z którym występował na turniejach wojewódzkich.

Rozpoczęcie studiów na Politechnice Poznańskiej było jednoznaczne z przystąpieniem do sekcji "szczypiorniaka" tej uczelni, z którą podczas pięciu lat swojej nauki wywalczył dwa brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski. To właśnie w tym uczelnianym zespole poznał obecnego trenera Szczypiorniaka Gniezno - Kamila Hanuszczaka, który od trzech lat sprawuje funkcje szkoleniowca Politechniki. Ligowe doświadczenie zaczął zbierać od sezonu 2015/2016, kiedy to został zawodnikiem wówczas II-ligowej KS Polonii Środy Wielkopolskiej. W swoim debiutanckim sezonie wystąpił w 21 meczach zdobywając 64 bramki. Warte podkreślenia jest, że Gadecki był jednym z trzech najskuteczniejszych graczy Polonii. Rok później został zawodnikiem innego II-ligowca - UKS Lider Swarzędz. Jego barw bronił 20-krotnie wpisując się 54 razy na listę strzelców. W sezonie 2017/2018 postanowił pomóc gnieźnieńskiej drużynie odbudowywać tradycje piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy Polski.

Warto wspomnieć w tym miejscu, że Przemek Gadecki to osoba związana ze Szczypiorniakiem Gniezno od samego początku, a nawet przed powstaniem klubu. Wraz z założycielami "Wilków" spotykał się na niedzielnych towarzyskich zajęciach piłki ręcznej, po których powstał pomysł reaktywacji męskiej piłki ręcznej w Pierwszej Stolicy. W wolnych chwilach nasz nowy rozgrywający pojawiał się także na naszym Sobotnim Szczypiorniaku, którego organizujemy dla wszystkich sympatyków handball'u bez względu na wiek, płeć czy umiejętności.
 
tekst: KS Szczypiorniak Gniezno
foto: KS Szczypiorniak Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno