Logo

Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa

Artykuł dodany: Sobota, 7 października 2017
Klub Dyskusji o Książce zaprasza na spotkanie z twórczością Hermana Hessa
REKLAMA

W miesiącu październiku Klub Dyskusji o Książce rozmawiać będzie na temat powieści Hermana Hessa"Gra szklanych paciorków". Tytuł jest ostatnią książką wybitnego prozaika, poety i eseisty niemieckiego. Ostatnią i chyba najważniejszą, biorąc pod uwagę jej tematykę.

Na początku wypada mi ostrzec czytelnika, że ma do czynienia z literaturą niełatwą. Sam język [książkę wydano w 1943 roku] i styl Hessego jest specyficzny. Nie czyta się więc tej literatury lekko. Czym zatem kusi "Gra szklanych paciorków"? Myślę, że niepowtarzalnym klimatem i niezapomnianym nastrojem. Po przeczytaniu tytuł na długo zostaje w "czytelniczej pamięci".

Dla mnie "Gra szklanych paciorków" to po prostu niezwykłe doświadczanie literatury. Na zasadzie "książkowego eksperymentu" postanowiłam sprawdzić jakie odczucia wzbudzi ta lektura u pozostałych członków Klubu.

Jestem ciekawa, jak Państwo odczytają życie Józefa Knehta? Czy zostaną Państwo zauroczeni światem prezentowanym przez Hessego?

Rozmowa na temat książki 26 października (tj. w czwartek) o godz. 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci, przy ul. Mieszka I 15. Serdecznie zapraszam w imieniu Klubu Dyskusji o Książce.
tekst: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno