Logo

Zaufała koleżance. Teraz obie odpowiedzą za oszustwo

Artykuł dodany: Piątek, 6 października 2017
Zaufała koleżance. Teraz obie odpowiedzą za oszustwo
REKLAMA

Gnieźnianka zawarła umowę ratalną na zakup nowego telefonu komórkowego, z przeznaczeniem dla innej osoby. Teraz ma kłopoty. Policja przestrzega przed pochopnym godzeniem się na zawieranie umów na innych, którzy z góry wiedzą, że nie będą spłacać rat. W takich sytuacjach trzeba być ostrożnym. W przeciwnym wypadku można odpowiadać za oszustwo.

Dwa miesiące temu 71-letnia gnieźnianka spotkała w jednym z miejscowych sklepów koleżankę, która twierdziła, że nie ma zdolności kredytowej i poprosiła ją o wzięcie na siebie telefonu komórkowego na raty. Kobieta początkowo nie chciała się zgodzić, ale koleżanka była bardzo przekonująca, obiecała, że będzie spłacać raty. W końcu zgodziła się. Panie nie spisały żadnej umowy. Tego samego dnia taksówka zamówiona przez znajomą zawiozła 71-latkę do salonu z telefonami, gdzie zakupiła wskazany aparat. Jego wartość oszacowano na 30 rat, każda 163,30 zł. Całość dokumentów wraz z telefonem pokrzywdzona przekazała koleżance. Już na drugi dzień znajoma zadzwoniła do niej z informacją, że sprzedaje telefon, ale nie ma czego się obawiać, gdyż raty będzie spłacać. Było jednak inaczej. Po zapłaceniu pierwszej raty koleżanka zaczęła jej unikać, nie odbierała telefonów, kontakt się urwał. W końcu pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o oszustwie.

W tej sytuacja zarówno sprawczyni, jak i pokrzywdzona popełniły oszustwo i za ten czyn mogą odpowiadać.

Policjanci przestrzegają przed zawieraniem tego typu umów. Jeżeli osoba zawiera ją na swoje dane i wie, że nie będzie sama spłacać rat, to wprowadza w błąd sprzedawcę popełniając oszustwo, a druga osoba, która namawia ją do tego czynu odpowiada za współudział.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno