Logo

Mieszko awansuje w Pucharze Polski

Artykuł dodany: Czwartek, 5 października 2017
Mieszko awansuje w Pucharze Polski
REKLAMA

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka awansowali do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski. W środowe popołudnie podopieczni Mariusza Bekasa wyeliminowali Olimpię Poznań wygrywając 2:0. A już w sobotę mieszkowców czeka kolejna potyczka ligowa na własnym stadionie.

Środowy mecz nie był porywającym widowiskiem. Gnieźnianie od pierwszego gwizdka posiadali przewagę, ale mieszkowcom trudno było wypracować sobie większej ilości sytuacji pod bramką Olimpii. Stąd też pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej w szeregach biało-niebieskich pojawił się Tomasz Bzdęga, który miał duży wpływ na "uporządkowanie" poczynań naszego zespołu, a to zaowocowało bramkami. W 57 minucie do siatki Olimpii trafił Dawid Radomski, a w 74 to samo uczynił Krzysztof Wolkiewicz.

Tym samym Mieszko pokonał wicelidera poznańskiej klasy A i awansował do 1/8 finału, który odbędzie się 18 października. Rywalem gnieźnian będzie Piast Łubowo.

Bramki: Dawid Radomski (57), Krzysztof Wolkiewicz (74) - dla Mieszka

Mieszko: Paweł Beser, Marcin Tomaszewski (66 Paweł Siwka), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Damian Garstka (53 Tomasz Bzdęga), Marcin Trojanowski (78 Filip Kruczyńki), Dawid Radomski, Miłosz Brylewski (81 Dawid Urbaniak), Gracjan Goździk, Tomasz Kaźmierczak

A już w najbliższą sobotę piłkarze ze Strumykowej staną przed kolejnym wyzwaniem w postaci walki o ligowe punkty. Na własnym obiekcie biało-niebiescy podejmować będą notujący w ostatnim czasie zwyżkę formy GKS Dopiewo. Dla naszej drużyny będzie to okazja do podtrzymania miana niepokonanego zespołu w IV lidze i utrzymania pozycji lidera tabeli. Pierwszy gwizdek w tym spotkaniu rozlegnie się o godzinie 16.00.
 
tekst: KS Mieszko Gniezno

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno