Logo

Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika

Artykuł dodany: Czwartek, 5 października 2017
Oddział chirurgii w Gnieźnie ma nowego kierownika
REKLAMA

Od października 2017 r. pracę na oddziale chirurgii gnieźnieńskiego szpitala rozpoczął dr. hab. n. med. Dawid Murawa. Nowy ordynator jest jednym z czołowych polskich specjalistów w dziedzinie chirurgii onkologicznej. Głównym celem jego pracy ma być przede wszystkim polepszenie dostępu mieszkańców Gniezna do chirurgii onkologicznej, a także rozszerzenie wachlarza wykonywanych na oddziale operacji.

Docent Murawa jest m.in. członkiem zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, członkiem ETC Committee (Educational and Training Committee) oraz WEC Committee (Website and Editorial Committee) przy zarządzie głównym Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO), a także Konsultantem Wojewódzkim ds. Chirurgii Onkologicznej Województwa Lubuskiego. Został również odznaczony za działalność społeczną przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego. Jest jednym z czołowych specjalistów w nowatorskiej metodzie leczenia raka piersi, która nie wymaga jej usuwania. Teraz z jego wiedzy i doświadczenia będą mogli korzystać lekarze oraz pacjenci gnieźnieńskiego szpitala.

Poprawa dla pacjentów onkologicznych
W pierwszym etapie jednym z głównych celów nowego ordynatora jest polepszenie sytuacji pacjentów onkologicznych i ich dostępu do odpowiednich zabiegów. Kwestia rozszerzenia dostępności pacjentów onkologicznych do diagnostyki i leczenia jest bardzo istotna. Obecnie, z uwagi na pewne braki część pacjentów zmuszona jest korzystać z usług szpitali w innych miastach. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni - mówi doc. Dawid Murawa. Już teraz podjęliśmy działania w tym zakresie. Dzięki rozmowom z dyrekcją udało się sprowadzić nowoczesne urządzenie służące do biopsji węzła wartowniczego w raku piersi, na którym zaczniemy pracować już w przyszłym tygodniu.

Kolejnym krokiem ma być zwiększenie zakresu operacji nowotworów przewodu pokarmowego. Oferta dla pacjentów zostanie rozszerzona o zabiegi laparoskopowe, a także nowoczesne techniki teplerowe. W planach są także akcje profilaktyki nowotworowej.

Lepsza dostępność i większy zakres operacji
Jedną z głównych idei oddziału chirurgii jest zwiększenie zakresu wykonywanych zabiegów chirurgicznych i dostępu do operacji dla pacjentów. Obecnie ogranicza nas dostępność sal operacyjnych, jednak mam nadzieję, że dzięki współpracy z dyrekcją wkrótce wydłużymy czas pracy bloku operacyjnego chirurgii - stwierdza doc. Dawid Murawa. Już w tym tygodniu zostaną wykonane dwa zabiegi tarczycowe na nowym urządzeniu, które pozwala na neuromonitoring nerwów krtaniowych. Jego wykorzystanie jest standardem w tego typu operacjach na świecie. Następnie chcemy rozszerzyć współpracę z innymi dziedzinami potrzebnymi chirurgii, m.in. endokrynologią, a także zapewnić dostęp do radioterapii oraz chemioterapii i poradni onkologicznej. W drugim etapie planujemy nawiązać współpracę z ośrodkiem, który zapewni dla naszych pacjentów dostęp do zabiegów radioterapeutycznych.
 
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (6)

Matka
10.10.2017 14:46

A może na dyżury zatrudnić dobrego laryngologa ( w Gnieźnie już takich wcale nie ma !) ! Pediatra niezbędny wręcz ! Czy to taki problem ? Czy może kompletny brak zainteresowania dyrektora ZOZ i starostwa nami , gnieźnianami? Wstyd dla Gniezna !

Odpowiedz
Pacjentka wieloletnia
10.10.2017 08:17

A może dyrektor ZOZ odpowie, kiedy na Jeziornej będzie znowu pani dr neurolog z Poznania.??? Czekamy i nikt nic nie wie. Gdzie się leczyć ? Co dalej z chorymi. Czemu dyrekcja nas pacjentów olewa ? Za dużo macie pensje i już się panu nic nie chce robić ? Zawiadomienia na drzwiach przychodni, to takie trudne? Dziadostwo straszne, a pacjenci są ignorowanie przez gnieźnieńskie władze ZOZ !

Odpowiedz
Pacjentka
06.10.2017 18:14

To dlatego jest zamieszanie w poradni chirurgicznej? Zmiany lekarzy i nikt nic nie wie nie można było się zarejestrować na listopad mam nadzieję że szybko wszystko wróci do normy.

Odpowiedz
Adal
06.10.2017 15:46

Ordynator Murawa to klasa światowa ale czy odpowiednie warunki potrafi spełnić ten mizerny zarząd powiatu i dyrektor, który jest przejazdem w Gniexnie.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Pacjent - 11.10.2017 08:09

Pewnie s,zuka swojego miejsca na ziemi i tak sobie przejazdem - zatrzymał się !Dyrektor ZOZ też tak, od gór do morza i po drodze przystanki. Teraz Gniezno !

Doktor
05.10.2017 21:28

Po skrócie dr nie stawia się kropki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno