Logo

Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym

Artykuł dodany: Czwartek, 5 października 2017
Pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym
REKLAMA

Policjanci ze żnińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał 108,8 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca już stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h w terenie zabudowanym. Piratem okazał się mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego.

Materiał video: Audi

W niedzielę, 1 października, policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą krajowa nr 5. O godzinie 7.00 w miejscowości Jaroszewo zauważyli pojazd marki Audi, który pędził 108,8 km/h w terenie zabudowanym. Niebezpieczną jazdę uwiecznił policyjny wideorejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 43-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące. To jednak nie koniec konsekwencji jakie poniesie mężczyzna. Początkowo bowiem godził się na przyjęcie mandatu karnego, lecz po chwili zastanowienia rozmyślił się tłumacząc swój pośpiech sprawami zawodowymi i stanem wyższej konieczności. W tej sytuacji policjanci skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Żninie.

Nieodpowiedzialność kierowców, która polega na jeździe pod wpływem alkoholu oraz przekroczeniu prędkości jest główną z przyczyn wypadków drogowych. Miejscowość Jaroszewo to punkt zaznaczany przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako teren, gdzie kierowcy często zapominają zdjąć nogę z gazu. Od 1 stycznia br. obywatele nanieśli na KMZB tych punktów aż 55. Wszystkie zgłoszenia zostały potwierdzone. Dlatego też policjanci ze żnińskiej komendy w dalszym ciągu będą eliminować z dróg tych kierowców, którzy rażąco łamią przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy!
Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.
 
tekst: KPP Żnin

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (5)

Gnieźniak
05.10.2017 16:26

PGN i wszystko wiadomo.

Odpowiedz
Slid
05.10.2017 16:18

A stworzył jakieś realne zagrożenie na drodze?

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Gieras - 06.10.2017 05:43

Głupszego pytanie nie mogłeś już żądać !!!!???

Szifer
05.10.2017 15:30

Taki dzikus często wieczorem jeździ ul.Wawrzyńca i Dalkoska. Dziwię się, że policja nie słyszy tego pisku opon i pewnie też pierwsze słyszy . Jak zawsze.

Odpowiedz
Odpowiedzi na ten komentarz:
Jarosław - 05.10.2017 17:31

Takiego wyciągnąć z auta i zająć się nim samemu bo Policja dokładnie niczego w centrum miasta nie pilnuje (a szkoda) 2mc temu w okolicach targowiska kretyn pędził starym BMW i wchodzić tak ostro w zakręty że rzucało samochodem na chodniki i co ? NIKT Z TYM NIC NIE ZROBIŁ !!!REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno