Logo

Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury

Artykuł dodany: Czwartek, 5 października 2017
Tegoroczny Turniej Książkożerców, czyli wielkie święto literatury
REKLAMA

Za nami siódma już edycja Literackiego Festiwalu PRETEKSTY i trzecia Gnieźnieńskiego Turnieju Książkożerców. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się dziewięć drużyn. Wszystkie stawiły się w niedzielne popołudnie, aby podjąć literackie wyzwanie.

ALBUMY ARTYKUŁU:

Uczestnicy turnieju to uczniowie I, II i III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, Akademickie Liceum Milenium oraz jeden zespół niezależny. Należy tutaj zauważyć, że aż pięć drużyn wystawiło II LO w Gnieźnie.

Wśród tegorocznych zadań znalazły się takie jak: odgadnięcie właściwego tytułu oraz autora, po pierwszym zdaniu cytownej książki; rozszyfrowanie bohatera, po cytowanym fragmencie książki; podanie tytułu oraz autora dramatu, który należało rozpoznać po prezentowanych zdjęciach-podpowiedziach.

Przygotowane przez członków Klubu Dyskusji o Książce pytania okazały się dla uczestników dość trudne. W finale spotkały się cztery drużyny, dla trzech z nich okazał się on zwycięski. Pojedynek był niezwykle zacięty, zdobywcy I miejsca musieli jeszcze potwierdzić swoją wiedzę w dogrywce.

Tegorocznymi Ksiązkożercami została drużyna Wernyhorów z I LO w składzie: Wiktoria Gibas, Monika Kaźmierska i Jakub Mazurkiewicz. Zespół gościł już w poprzedniej edycji turnieju. Już wtedy świetnie się zaprezentował zdobywając trzecie miejsce. Druga lokata przypadała Drużynie Pierścienia, w składzie Katarzyna i Klaudia Mikołajczewskie oraz Krzysztof Modrzejewski. Trzecie miejsce, także po zaciętych bojach, wygrał zespół Owieczki Lectera z II LO, tworzony przez Martynę Masłowską, Julię de Rosier i Karinę Rogalską. Finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe torby.

Jak podkreślają członkowie Klubu Dyskusji o Książce działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, którzy turniej przygotowali i przeprowadzili, aby zwyciężyć trzeba było mieć nie tylko szczęście ale przede wszystkim należało zaprezentować wysoki poziom znajomości literatury.

Klub pragnie wyrazić słowa wdzięczności dla Piotra Wiśniewskiego - dyrektora Festiwalu Literackiego PRETEKSTY za trzyletnie zaufanie, nauczycielom i wychowawcom za współpracę, uczestnikom za chęć uczestniczenia w wydarzeniu. Nagrody ufundowali: Miasto Gniezno oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna - Janusz Ambroży. Gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na przyszłoroczna, edycję.
 
tekst: KDoK
foto: KDoK

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno