Logo

60 lat gnieźnieńskiego MPK

Artykuł dodany: Czwartek, 5 października 2017
60 lat gnieźnieńskiego MPK
REKLAMA

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie powstało w 1957 roku jako Zakład Komunikacji, który prowadził wówczas trzy linie autobusowe. Tabor składał się wtedy z pojazdów Star N52, które dziś możemy obejrzeć tylko w muzeach komunikacji. Od tego czasu wiele się zmieniło, a przedsiębiorstwo podlega wciąż przemianom mającym na celu unowocześnienie swojej floty i dostosowanie rozkładu do bieżących potrzeb mieszkańców. O historii zakładu jednak nie zapomniano, szczególnie wiele miejsca poświęcając jej podczas uroczystych obchodów 60-lecia spółki, które odbyły się 4 października 2017 roku w Teatrze im. A. Fredry.

ALBUMY ARTYKUŁU:

W gali wzięli udział przedstawiciele MPK, samorządowcy oraz zaproszeni goście z branży komunikacyjnej. Mowa była o planach firmy na kolejne lata oraz o dotychczasowych dokonaniach. MPK obsługuje bowiem obecnie na terenie miasta Gniezna i terenach bezpośrednio przylegających do granic administracyjnych 23 linie komunikacyjne, na których kursuje ponad 40 autobusów.

Podczas uroczystości wyróżniono osoby, które szczególnie zasłużyły się dla rozwoju gnieźnieńskiej komunikacji. Medale Koronacyjne z rąk Prezydenta Miasta Gniezna Tomasz Budasza odebrali Mirosław Gorzelany, Grzegorz Czerniak, Jolenta Urbanowicz i Katarzyna Kropidłowska. Specjalnym Medalem Jubileuszowym wyróżniony został Wojciech Gulczyński w uznaniu zasług na rzecz rozwoju miejskiej komunikacji zbiorowej, a w szczególności realizacji wielu projektów w zakresie odnowy taboru i modernizacji zaplecza warsztatowego.
 

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (1)

Z .Dyga
05.10.2017 20:36

byłam na otwarciu w 57 roku miałam 7 lat

Odpowiedz


REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno