Logo
Najnowsze artykuły

Reanimowali 40-letniego mężczyznę

Artykuł dodany: Wtorek, 3 października 2017
Reanimowali 40-letniego mężczyznę
REKLAMA

Policjanci pełniący służbę na terenie Trzemeszna zaalarmowani przez dyżurną z Gniezna natychmiast udali się na Plac Kosmowskiego, gdzie miał leżeć nieprzytomny mężczyzna nie dający oznak życia. Przypadkowy świadek, załoga ambulansu i stróże prawa przeprowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której serce 40-letniego mieszkańca podjęło pracę.

Policjanci mł. asp. Krystian Kornacki i mł. asp. Paweł Hernacki pełnili w piątek służbę patrolową w Trzemesznie, gdy około godziny 20.30 otrzymali informację od dyżurnej jednostki, że na Placu Kosmowskiego w centrum miasta leży mężczyzna, który prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Stróże prawa natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Zastali tam przypadkowego świadka i załogę Pogotowia Ratunkowego udzielającą pomocy leżącemu - odbywała się akcja resuscytacyjna. Rozpoczęła się walka z czasem. Świadek, ratownicy medyczni na zmianę z funkcjonariuszem wykonywali masaż serca. Użyto również defibrylatora. Po kilkunastu minutach walka o życie, jak się okazało 40-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno, została wygrana - jego serce zaczęło bić. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna miał zawał. Został karetką pogotowia przewieziony na specjalistyczny odział szpitala w Gnieźnie. Pozostaje nadzieja, że mężczyzna pod fachową opieką lekarzy wróci do zdrowia.

Po raz kolejny zwykli ludzie oraz policjanci udowodnili, że są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji, a życie ludzkie jest dla nich dobrem najważniejszym.
 
źródło: Policja

REKLAMA
Plik banneru
Podobne tematy:
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno