Logo

Lekcje z ZUS-em

Artykuł dodany: Środa, 4 października 2017
Lekcje z ZUS-em
REKLAMA

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza młodzież uczącą się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych do udziału w projektach edukacyjnych. Celem obu projektów jest budowanie świadomości na temat ubezpieczeń społecznych i pogłębianie wiedzy o obowiązującym w Polsce systemie zabezpieczenia społecznego. Szkoły biorące udział w projektach mogą korzystać z materiałów dydaktycznych przygotowanych przy współpracy metodyków nauczania. ZUS zapewnia opiekę merytoryczną nauczycielom biorącym udział w projektach.

"Projekt z ZUS" jest skierowany do młodzieży uczącej się w gimnazjach i szkołach podstawowych. ZUS proponuje wykorzystanie "Projektu z ZUS" celem przeprowadzenia jednej lekcji z zakresu ubezpieczeń społecznych dla uczniów szkół gimnazjalnych. Lekcja jest powiązana z programem wiedzy o społeczeństwie. "Projekt z ZUS" może być realizowany w każdym czasie (przez cały rok) we wszystkich szkołach, które wysłały swoje zgłoszenie.

"Projekt z ZUS" ma zwrócić uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczania się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnej, dbałości o swoją emerytalną przyszłość - mówi Mirosław Drjański, dyrektor II Oddziału ZUS w Poznaniu. Celem projektu jest systematyczne budowanie świadomości młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń".

"Lekcje z ZUS" to projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, obejmujący cztery lekcje, podczas których młodzież dowie się m.in. jakie świadczenia przysługują osobom ubezpieczonym i w jaki sposób zgłosić się do ZUS jako przedsiębiorca. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli brać udział w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie przyjmowane są do 13 listopada 2017 roku.

Nauczyciele zainteresowani przystąpieniem szkoły do "Projektu z ZUS" (dla szkół gimnazjalnych) lub do "Lekcji z ZUS" (dla szkół ponadgimnazjalnych) proszeni są o kontakt z p. Hanną Wanat, tel. 61 8745-529, e-mail: hanna.wanat@zus.pl.
tekst: Informacja prasowa

REKLAMA
Plik banneru
Dodaj komentarz
Podpis:

Komentarze do artykułu (0)REKLAMA
Plik banneru

REKLAMA
Plik banneru
Wydarzenia
Losowa fotografia

Losowe fotografie

MOJE-GNIEZNO.PL
Właściciel: Andrzej Bukowski
ul. Budowlanych 15a/14
62-200 Gniezno
Numer wpisu do Rejestru Dzienników i Czasopism:
RPR 2844
tel.kom.: +48 603 536 506
e-mail:
redakcja@moje-gniezno.pl
Copyright © 2018 Moje Gniezno